Fatoş- Gün 8

Fatoş-Gün 8

Dün geceden sabah yapmayı planladığım yogamı sabah uykusuna doyamamam ve işler güçler dolayısıyla ancak gece 22.00’de yapabildim. Yazıyı da hemen sonrasında yazdım. O yüzden hisler taze.

Ve bugün ilk defa parmaklarımdan yıldızlar döküldü! Yaşasın!

Nasıl oldu hemen anlatayım. Dün dersten sonra bütün hareketleri aynı güne sığdırmanın bir zorunluluk olmadığı konusunda konuşmalar içimdeki obsesifi susturdu. Yani en azından biraz susturdu. “Ee madem hepsini yapmayacağız, serinin ilk hareketlerinden seçip onların sayısını arttırmayı deneyeyim” dedi içimdeki obsesif, doğaçlama yapmaktan biraz korkuyordu herhalde.

Vücudum zihnimi çok iyi takip ediyor ama zihnim vücudumu pek dinlemiyordu. Nefesler yetmemeye başlayınca zihin azıcık sustu ve at pozunda dinlenmeye geçtik. Bacaklarımdaki ateşi hissediyordum, yorulmuştum. Sonra kolları kaldırıp indirmeye başladım. Tam kolları açıp ellerimle havayı okşuyordum ki, parmak uçlarımda kıvılcımlar hissetmeye başladım. Hani şu doğum günü pastalarının üstüne koydukları bir tür maytap varya, yakarsın sonra pastayı götürene kadar alelacele koşturur seni, sönmesin diye. Ellerimde minnacık maytaplar var gibiydi. Daha önce de kıpırdanmalar olmuştu ama bu kadar uzun ve keskin hissedince heyecanlandım. Oley! Demek ki bacaklarımı yeterince zorlamıştım ve parmaklarıma can gitmişti.

Bacaklarımıza can tam gitmeden ellerimizin uyanmayacağını söylemişti Defne Hoca. Okçu pozunu öğrenirken de “Parmaklarınızdan yıldızlar dökülsün” demişti. Ben de “Ne güzel bir tasvir!” deyip hayal ediyordum ellerimin arasında uçuşan yıldızları okçu pozundayken. Benim kımıltılar at pozunda gelmeyi tercih etti. Hissedince çok heyecanlandım! Geçen yaz ilk defa planktonları gördüğümde de böyle heyecanlanmıştım. Varmış öyle bir şey. Hakikaten yıldızlar dökülebiliyormuş. Hayallerim gerçek oldu.

Peki bu niye daha önce olmamıştı da bugün oldu? Çünkü bugün bacakları kuvvetlendiren pozları çok çalıştım. Ya da bu sangha ile birlik içinde olmanın kozmik gücü beni ele geçirdi ve delirtti. Belki ikisi karışınca oldu? Kim bilir?

Fatoş- Gün 8” üzerine 6 yorum

    • fsafak dedi ki:

      Aaa süper! Yalnız değilim 🙂 Ben de samapada senin hislerini andım dün yazını okuduktan sonra. Çok daha anlamlı bir samapadaydı. ❤

      Liked by 1 kişi

  1. Geri bildirim: 8.gün – 28GünYoga

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s