Fatoş- Gün 9

Bugün bol çatışmalı bir gündü. Kurtuluş’ta sokakta kısacık şortla dolaştım. Hem de Ramazan ayında. Buraları bilen bilir, her tür insan vardır bizim mahallede. Biraz cesaret ister, her yiğit kadının harcı değildir. Ama çok sıcaktı, ne yapayım?

Kaldırımın ortasına masa ve sandalyesiyle bariyer kurmuş kadından bana yol vermesini rica ettim, vermeyince masa ve sandalye üstündeki kadın arasındaki boşluktan ite kaka geçmek zorunda kaldım, zira yola çıksam ezilme tehlikem vardı. Sinir oluyorum bütün sokağı kendinin zanneden insanlara. Olurum tabi, ne vardı azıcık sandalyesini kaydırıverseydi?

Sonra gelip eve sebze köftesi yaptım. Onlar fırında 50 dakika boyunca pişerken arada da yogamı yapayım dedim. Isınmalara ve Suryanamaskar’a kadar herşey güzeldi. Samakonasana da kalas gibiydim. İki gün önce ne kadar da aşağı inebilmiştim halbuki. Hanumanasana’da hareketin içine girip, dikleşebilmek için kitap kullandım. Marks ve Engels kitaplarından çok iyi yoga bloğu oluyormuş, bilginize. Titreye titreye kaldım içinde. Sonra oturmalara geçtim. Hala titriyordum. Fırının alarmı böbrek masajları sırasında çalınca, hızlı bir namaste ile bitirdim yogamı. Köfteleri fırından çıkardım. Salona gidip koltuğa uzandım ve gökyüzüne baktım. Ne güzel görünüyordu, gökyüzüne bakmak ve onun uçsuz bucaksız karanlıklarını düşünmek beni çok rahatlattı. Ben ufacıktım. evren ise kocaman. Minnet doldum. Namaste gökyüzü.

Sonra mutfağa geri döndüm.Tarif üzerinde tartışırken bir anda Ali’yle kavga etmeye başladık. Bağıra çağıra. Sonra çok sinirli olduğum için köftelerimi yatak odasında yalnız yedim. Aklıma dolunayın yaklaştığı geldi. Sakinleyene kadar yazı yazayım bari dedim. İşe yaradı. Gideyim de sevgilimin gönlünü alayım. Üç günlük dünya.

Fatoş- Gün 9” üzerine 4 yorum

 1. Kalemtıraş dedi ki:

  Yogayı iyi bir kapanışla bitirmezsen tüm gün sinirlerin tel tel dolaşırsın. Muhakkak kapanışa zaman ayır ve mümkünse sonrasında tek başına biraz vakit geçir. Aksi takdirde sinir sistemi açık ameliyattan dikişsiz kalkmış gibi oluyor.

  Liked by 1 kişi

  • fsafak dedi ki:

   Ah sormayın Hocam, içimde tuttuğumu bile bilmedğim şeyler bir anda fışkırıverdi, şaştım kaldım. Bu tavsiyeniz kulağıma küpe olacak ❤

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s