Ayça – Gün 10: 10. günde durumlar nasıl?

Yine bölük pörçük bir uyku, yine yataktan sürünerek kalkış…Olsun ama bu sefer pes etmeyeceğim. Uyandım madem (neyse ki akşam alarmı kapatacak kadar uykum açılmamış), vaktim de var, bizim sangha geçmiştir yavaş yavaş yogasının başına, başlayalım bakalım nereye gidiyor diye diye giyindim.

Fatoş’un dünkü yazısından aldığım ilhamla bir süredir atladığım parantezlerden de aralara serpiştirmeye, bacaklarımı canlandırmaya karar verdim. Skandasana’yı özlemişim mesela. İç bacaklarım, kasıklarım uyandı sayesinde. Bugün Virastana ile de pek hoş sohbettik, bir tane daha yap, bak karpuz kesecektik falan derken hafta başından beri ara ara sol dizimi yoklayan ağrıyı ve onun getirdiği tedirginliği biraz olsun üzerimden attım.

Bugün Mayurasana, ı-ıh. Duvardan mesafemi mi tam ayarlayamadım nedir, güzelce bir giremedim harekete. Duvarsız da denedim, git gel yaptım. Ama dünkü o biricik saniyenin üstüne bir gıdımcık daha ekleyebilmek isterdim bugün. İki ileri, bir geri, çalışmaya devam. Beklentisiz olmak, sadece yapmak, Tansel’in bu yazısında da bahsettiği gibi hayatın döngüsel olduğunu hatırlamak için bir örnekti bu sabah.

Beklentilerden de ayrıca bahsetmeli, ama bugün yazıyı kısa kesmem gerekiyor. Okulda çocukların portfolyo sunumu var, erkenden çıkacağız. Bu da ayrı bir konu. Bazı okullarda bu portfolyo sunumu modası çıktı (ya da epeydir var belki ama ben yeni girdim bu dünyaya). İyi midir, kötü müdür, gerek var mıdır karar veremedim. Bir tarafım, bak çocuklar ne güzel güvendikleri ortamda, sadece annesine babasına bütün sene yaptıkları çalışmaları anlatma fırsatı buluyor, bizim gibi ilk defa 20’li yaşlarda sırtından itilmek suretiyle kendini sahnede bulup kızara bozara sunum yapmayacaklar, diyor. Diğer tarafım da biraz yapay buluyor bu durumu. Detaylıca düşünmedim bu konuda. Fikirlerim gelişirse tekrar yazarım. Okurlar arasında eğitimciler varsa yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Yarın görüşmek üzere…

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s