Matın Tezenesi Onur – Gün 8

Kabak’tan ayrıldım ve şu an odamdan sesleniyorum size kentli okur! Hoşça kal Kabak, kendine iyi bak Shambala…

Sabah erken uyandım ve yemekten önce pratiğimi yaptım. Pek adetim olmadığı halde fona hafif bir müzik koydum ve başladım Ulolalarla ısınmaya… Bu ufak gidiş-gelişler bana müthiş bir keyif veriyor – yine öyle oldu. Ardından bir temiz Ay’ı Selamladım. En sevdiğim seri bu galiba, bir ara kesintisiz iki saat kadar yapmışlığım var, tarifsiz bir haz… Bu kez yarım saat yaptım. Bitirdiğimde bakışımda oluşan derinliği hissedebiliyordum. Ve tabii olmazsa olmazım Nefes Farkındalığı meditasyonu, bu kez on dakika.

Tatlı yabancıdan hala ses yok, çok sıkıcı; oysaki yanında olduğunu bildiğim bir ortak arkadaşla haber yollamıştım. Haberin dumanı mı tütmedi artık, ne olduysa… Birkaç gün daha bekleyip sonra alışırım herhalde duruma. Şimdilik üzüntü veriyor.

Ay’ı ve hallerini seviyorum; dünyeviliğini, sıradanlığını… Bir ara bu konuda daha uzun yazacağım, belki düzyazı olmayabilir, bu günlükleri yazdıkça çok sevdiğim biçimsel denemelere yeniden göz kırpmak beni memnun ediyor. Memnun edilmeye bayılırım, itirazdansa hiç hazzetmem! Bilen bilir, keskinimdir; amansız ve apansızımdır; rüzgar gibi gelip yare misali sızlarım!

Şimdi uyku vakti, geç bile oldu, benimki horluyor, annemlerse sahura kalkmış yemek yiyorlar. Hazır uykum gelmişken ayılmadan yatayım ben…

Geceniz aysız kalmasın.18921081_10155390903721552_3094854825679087600_o

Matın Tezenesi Onur – Gün 8” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s