Fatoş- Gün 15

Bugün benim enstrumanın akordu tutmadı. Sabah uyandım ve yogamı yaptım. Günün devamında yaparım dediğim hiçbir şeyi yapamadım. Normalde yediğimin üç katı kadar yemek yedim. Ve salondaki koltukta pinekledim. Evden çalışıyorsanız bazen böyle kendinize tatil verme şansınız oluyor. Güzel birşey. Çok seviyorum bu durumu açıkçası.

Davranış şekillerimden tahmin edeceğiniz üzere kırmızı çadır altında geçecek günlere yaklaşıyoruz. Belki yarın, belki yarından da yakın. İşte böyle çadırın kıyısında olduğum günlerde ne kadar diğer günlere benzesin diye elimden geleni yapsam da benzetemiyorum. Mesela yoga yaptıktan sonra gelen iş bitirici hallerimden eser yok bugün. Bunun tembelliğe kaçmak olduğunu düşünürdüm eskiden, hep biraz daha fazlasını yapabileceğimi düşünürdüm. Ama yoga yapmaya başlayıp, kadınların ay halleri ile kadim bilgileri öğrenmeye başlayınca kendime daha anlayışlı olmaya başladım.

Vücudum döllenemeyen bir yumurta için yas tutmaya başladı. Cenazeyi önümüzdeki günlerde bembeyaz pedlerin içinde bir bilinmeyene doğru yolcu edeceğim. Bunu her ay yaptığım için alışkınım. Alışkınız. Her ay yeni bir hayat umuduyla başlayan bu süreç ölümle sona eriyor. Ama tabii bunların hepsi biz kadınların içinde oluyor. Belki siz erkekler de hissedebilirsiniz.

Bazı meraklı erkekler hisseder ve sorar “Bir haller oldu sana?, İyi misin?, Birşey mi oldu?”

Oldu ya. İçimde cenaze kaldırıyorum, yastayız.

Fatoş- Gün 15” üzerine 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s