Başak_9 10 11 12.günler

Dört gündür yazmıyorum. O yüzden tam kombo oldu bu yazı. Ama şu an burdayım, önemli olan da bu.

Yazmadığım 4 gün sanırım yazamamamın suçluluğu ile bana bir hafta gibi gelmişti. Bazı şeyleri kafamızda ne kadar da büyüttüğümüzün gerçek bir kanıtı. Suçluluk çoğu zaman gerçeği ikiye katlıyor. Yazmadığım süre boyunca yoga yaptığım ve yapamadığım günler oldu. Özellikle sabah 6:45 de evden çıkmak zorunda oluşum bazı gün yogamı yedi. Bazen ise yüzeysel olmasına sebep oldu. Ama neticede şunu fark ettim: devamlılığa olan sadakati koruduğun sürece yapmadığın gün de aslında yoga var. Bazı gün bir dostumla keyifli bir akşam sohbeti için yogayı yedim veya bazı gün gerçekten ihtiyacım olan uyku için. Ancak sabahları aksattığım yoga günlerinde bile gördüm ki yoga gün içinde hep benimle: bazen aşırı gergin bir ortamda sakin ve dingin kalan zihnimle. Bazen işler ters gittiğinde nefesle devam etme gücümde. Ve bazen bir dost ile sabahı sabote edecek uzun bir gecede yoga hep var. Çünkü sevgili Defne Hocamın dediği gibi yoganın gelişimini ilişkilerimizde görürüz; iş, dostluk, aşk ve kendinle kurduğun ilişkin hepsi pakete dahil. Sabahları yaptığın yoga ise gün içinde kendin olarak aklınla, yüreğinle orda olmak için yardımcı bir araç.

Kastım tabiki fiziksel yönü hafife almak değil, zihinsel ve ruhsal olana açılan kapıyı bedendeki çalışma ile aralıyoruz her zaman. Ama hayatın akşını da samimiyetle ve doğru okumayı gözden kaçırmamalı. Bu aralar sıkça hissettiğim şey; bazı şeylerin gönlümden geçtiği gibi olamadığı ve olmayacağı; işte böyle zamanlarda ben kendimle nasıl kalıyorum sorusu sanırım yaşamımın seyrini belirleyecek.

Velhasıl kelam cumartesi gayet boş günümde katı bir bedenle yoga yaptım (yani debelendim). Zihnim ‘bu bedende da ne kadar nankör bak kapamış 2 günde kendini’ dedi bol bol hem de çok bol:). Ama bugün devamlılığa sadakat ile 8’lerde de olsa uyandım ve güzel bir seriyi tamamladım. Bugün daha iyi gitti herşey. Yarın ve tüm hafta boyunca yine çok erken yollarda olacağım yoğun bir hafta var, olabildiğince yogamı aksatmayıp en olmadı nefesimle kalarak yogama devam edeceğim. Bakalım neler olacak:)

Ve kapanış bana devam gücü veren bir şarkıyla olsun. Arada siz de dinleyin iyi geliyor:)

…..

And we’ll all float on alright
Already we’ll all float on alright
Don’t worry even if things end up a bit too heavy
We’ll all float on alright
Already we’ll all float on alright
Already we’ll all float on OK
Don’t worry we’ll all float on
Even if things get heavy we’ll all float on alright
Already we’ll all float on alright
Don’t you worry we’ll all float on alright

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s