Anıl 8. ve 9. Gün / Düşüş

Başlık – neyse ki – ruh halimin düşüşü filan değil; tam bilgisayar başına otururken sandalyeye oturamadım ve yere düşüyordum 🙂 Sandalyenin iteklenmesi ve benim sendelememle gürültü patırtı koptu, Zeytin de oturduğu yerden dehşet içinde bana bakmaya başladı. Şenlikli bir giriş oldu anlayacağınız.

Hani bazen yaptığınız yoganın yoga -vrittilerin durulması anlamında- olduğunu hissedersiniz ya; bugün öyle oldu. Öncesinde Defne hocanın tavsiyesine uyup uyandıktan sonra yoga alanımda biraz vakit geçirdiğim, biraz Donna Farhi okuduğum (yatmadan da okumuştum) için bahanelerimi mümkün olduğunca bir kenara koydum, sanırım ondan. Bu kapsamda Şirince’de canıma okuyan, döndüğümden beri yüzlerine bakmadığım suçi-malasana ikilisine geri döndüm.

Yogada zorlandığım, fiziksel olarak canımı acıtan pek çok poz var (örn. padmasana) – hepimizde olduğu gibi, bu cepte, tamam. Ama nedense benim için bazıları üzerlerine gidilebilir, merak ve azim duygusuyla genişletilebilir pozlarken bazıları değil. İkisi de aynı derecede acılı ama birinin sıkıntısıyla yüzleşmek dahi istemiyorum. Dolayısıyla orada güçlenemiyorum. Acaba ne oluyor orada?

Gene bir düşünme emojisiyle kapatalım o vakit. Esen kalın!IMG_7893.JPG

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s