Başak_15.gün beklenmedik bir gün

IMG_4730

Bugün sabah lineer yapacağım hevesiyle yataktan kaldırdım kendimi ama Defne Hocam’dan aldığım mail ile sirküler ile başladım. (bu ayrı bir mail konusu olsun)

Bugün toplantım İstanbul içinde ama epey uzaklarındaydı. genelde uzaklaşmak bana zor geliyor ama bir şekilde akışa bıraktım kendimi, çıktık yola…Yeni yerler, yeni insanlar öğrenilen yeni şeyler vs ilginç bir gün oldu. Sonra akşam 6 gibi arkadaşımla yola çıktık ve bir an dikkat kayması ile arabamız kaldırım GÜMMM ledi. Saçma bi yerde çok gereksiz saçma bir kaza. Ama oldu işte!

Saçma olmayan bir kaza var mıdır, ve bunun ölçütü nedir:) İnsan zihni durumları ne ilginç etiketliyor değil mi:)

Çok şükür bize bişey olmadı ama arabanın aksı yamuldu ve kenara çekip, çekici sigorta vs konuşmaları yapıldı. Basit ama son derece gürültülü olan kazamızda erkekler hemen başımıza üşüştü:)) hemen yorumlar, atıp tutmalar ve yardımcı olmayan çalışan sağduyulu sesler birbirine karıştı. İnsanlar heyecan verici olaylara ne kadar aç, bir anda ufak kazamız hayatlarına renk kattı, cidden çok ilginç. Neyse bu kısmı atlattık, Çekiciyi beklemeye koyulduk.

Biz de o arada ne yapalım, semti turlamaya başladık. Bu arada semt Esenyurt, gittiniz mi bilmiyorum ama bambaşka bir İstanbul. Yoğun bir Suriye nüfusu var, Doğu ve Güney illerinden göç alıyor. Bir yandan Maslak vari kocaman beton blok evler, işyerleri ve bi yandan tipik bir anadolu kasabası yaşamı, tavuklar, yün döven kadınlar vs. Kaotik bir ortam, hatta yer yer zorlanan bir istanbul var. Hepsi kökünden koparılıp betonda yetiştirilmeye çalışılan çiçek gibi. Oysa betonda köklenmek olmaz. Bu da İstanbul’un acımasız yüzü işte. İstanbul’un bedeli bazen çok ağır.

neyse bir taksiye atladık sevimli doğma büyüme esenyurtlu taksici bey ile evlere yollandık. saat 21 de evdeydim. Nerdeeeen nereye. Boşuna demiyorlar: hayat biz plan yaparken başımıza gelenlermiş diye.

Neyse sağlıcakla tek parça evimdeyim, buna da şükür.

 

 

Başak_15.gün beklenmedik bir gün” üzerine 6 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s