Pınar – Gün 23

23’ten merhaba sevgili sangha. Sizi bilmem ama ben bir sonraki 28 günü şimdiden düşünmeye başladım. Acaba başka bir konsept üzerinden mi devam ettirsem kendi yogamı diye düşündüm. Mesela ilk 28 gün vazifesini yerine getirdi; hedefim her gün ne şekilde olursa olsun yoga yapıp her gün yazmaktı. Önümde kamp, aile evi gibi engeller vardı; o engeller aşıldı. Şimdi ikinci etap 28 günde belki esas zorlandığım kısmı, yogayı günün sabah saatlerine koymayı denemeliyim. Bu sefer yazmam belki. Yani yogamı yazmam ama gün aşırı başka bir şeyler yazarım. Siz bu 28 günün sonunda ne yapacaksınız, hiç düşündünüz mü? Bir boşluğa düşer miyiz dersiniz sangha?

Bu sabah kahvaltıdan önce yaptım yogamı. Babam yukarda uyuyordu, annem yürüyüşe çıkmıştı. O yüzden ev sessiz, salon benimdi. Nispeten daha ferah bir yerde yaptım yogamı. Dairesel seriden gittim. Dün sabah uyandığımda bana merhaba diyen kalça eklemimdeki nahoşluk, daha da şiddetlenerek yerine çöreklenmiş görünüyordu. Femur başının kalça eklemine bağlandığı noktada canımı acıtan bir şeyler var. Öyle ki, bacağımı fleksiyona sokamıyorum. Belli bir açıdan sonrası yok, gelmiyor. Bizim ısınma serisindeki diz çevirme hareketi, büyük ölçüde aslında kalça eklemini de ısıtan bir hareket. Yok, ikiden fazla yapamadım. Şimdi de buzla oturuyorum. O kadar içeride bir yere nasıl nüfuz eder buz bilmiyorum ama, şimdilik başka yapacak bir şey gelmedi aklıma. Kampın son akşamı yaşadıklarımızdan ötürü olabileceğinden şüphelendik Gökay’la. Sol bacağımda da birtakım morluklar var, belki o gece yaşananların heyecanıyla ters bir şey yapmışımdır, hiç hatırlamıyorum. Belki psikosomatiktir. Yaşayıp öğrenmekten başka çare yok.

 

 

 

Reklam

Pınar – Gün 23” üzerine 9 yorum

 1. fsafak dedi ki:

  Pınarcığım çok geçmiş olsun, umarım hemencecik iyileşirsin. İkinci 28 güne ben varım. Boşluğa düşmekten öte, bana çok yaradı böyle takip etmek. Çok şey öğreniyorum sayenizde. Ali’yi de ikna ettim, o da var ikinci 28. gün maratonunda:)

  Liked by 1 kişi

   • oradanburadan dedi ki:

    Ne güzel demişsin, hayat dokumuza yerleşene dek…bu sabah bizim köpeği yogadan hemen sonra çıkardım, daha önce kahvaltıdan sonraya kalıyordu. O kadar erken çıkınca dönüşte işe gitmeye hazırlanan eşim gözlerini kocaman açıp ‘noldu yoga yapmadın mı?’ diye sordu 😊 onun bile dokularına işlemeye başlamış 😊

    Beğen

 2. basakcevik dedi ki:

  Pınar benzer bir ağrı bana da oluyor. ben sirkülerde thalasam spotitam da zorladığımı düşünüyorum. senin hikayen farklı olabilir tabi ama bi yazayım dedim belki pratikte bakarsın ne olduğuna.

  Beğen

 3. matın tezenesi dedi ki:

  Pınarcım çok sevindim, aynı şeyleri düşünüyormuşuz 28 gün ile ilgili! Ben de varım! 1 hafta boşluk koyup yine başlayalım?

  Hatta bahsi arttırıyorum: mesela sen sabahları yoga yapma niyetiyle bir 28 gün’e başlayabilirsin, herkes kendi iddiası/niyeti ile dahil olur sangha’ya (mesela ben de şekeri bırakma niyetini ekleyebilirim ya da glutensiz beslenme vb.?)

  Açıkçası hiç bırakasım yok ekibi. 🙂

  Liked by 1 kişi

  • pinarustun dedi ki:

   Neden olmasın Onur. 28günyoga blogu olarak burada yoga içerikli yazıların olması daha doğru olur, ama örneğin hem 28 gün yogamı yapayım hem de yanında şekeri bırakayım dersen onun hikayesini dinlemek isteriz burada da. Benim de hiç bırakasım yok!! 🙂

   Beğen

   • matın tezenesi dedi ki:

    Yok yoga kısmı sabit, şeker vs. ek kısmı olacak. Adı da “katmerli 28güngünyoga” olabilir mi yaaa noluuur 😀

    Beğen

 4. oradanburadan dedi ki:

  Geçmiş olsun Pınarcım 🙏 Ben de varım devamında. bizim ufak tefek tatiller girecek araya. Tatil yerinde yogamı nasıl yaparım, ne ederim diye dertleniyordum, yeni bir #28gunyoga güç verecek bana 😊

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s