Burcu – Gün 0 : Çember Kapı


Kafanın altındaki yastığı çekiyosa düşünceler,uykunun kaçmasını geçtim uyku hiç uğramıyosa bile yanına,ihmal etmişsin demektir kendini.Kaçmışsın demektir kendinden.Kulağını tıkamışsın kendine.Dinlemeye tahammülün kalmamış kendini.

Nereye kadar kaçabilirsin?

Kaçtığın kişi bu kadar mı korkutuyo seni?

Kaçmak iyileştirdi mi ?

Yoksa daha çok ,dolanıp kendine,yüz üstü düşürdü mü seni?

Gözlerini ağırlığıyla yoran gözyaşlarını bırakma zamanı artık gelmedi mi?

 

Çok iyi hissettiğim zamanlarda yazdığımı hiç hatırlamam.En fazla tarih adına not düşerim güzel bir şey olduğunda.

Boğazım biriktirdiklerimden kocaman olduğunda yazarım.Susmalarım arttığında yazarım.Kalbim bedenimden kopup gitmek istermişçesine atmaya başladığında yazarım.İlla acıyı sonuna kadar hisseder,öyle yazarım.

Sonra da kızarım.Bunca zaman nerdeydi kalemin de yazmadın diye.

————————————————————————————————–

“KOŞMAK İSTEMİYORUM DİYEN BİR ÇIĞLIK!

Varmak istemiyorum bir yere.

Yetişmeye çalışmaksa hiç istemiyorum.

Bunca güzel kitap var,hepsini nasıl okurum diye telaşa kapılmak istemiyorum.

Bunca güzel şehir var,hepsine nasıl dokunabilirim diye hayıflanmak istemiyorum.”

Bu kaygılar senelerce içimi kemirdi.

Ve şimdi tuhaf bir yerde duruyorum.

Yer ve Zaman kavramımı kaybetmeye başladım.Gece ve gündüzü enerjisiyle duyumsuyorum.Gece,saat 02:13 olduğu için gece değil.Aydınlığa uyanınca sabah olmuyo.Görmek istediğim onca yeri düşünüyorum.Bedenen oralarda bulunmak zorunda değilim dokunmak için.Dilediğim an dilediğim şehirde olabiliyorum artık.Duymak için kelimelere de gereksinim duymuyorum.Birilerinin,bir şeylerin bilgisi ulaşabiliyo bi şekilde.Bu bilgiler böylece bana ulaştıkça huzursuz hissediyorum.Yalana karşı gitgide tahammülsüzleşiyorum.Düşünce ve davranışlar arasındaki tezatlığı gördükçe insanlardan olabildiğince uzak durmak istiyorum.Ama duramıyorum.Çünkü uzak yakın fiziksel bir temas olmaktan çıkalı çok oldu.

Bilerek ya da bilmeyerek, bir kapının kilidi açıldı.Ve ben şu an bununla nasıl başetmem gerektiğini bilmiyorum.1 senedir yoga pratiğimi tek başıma yapıyorum ve ilk defa bir yol göstericiye ihtiyaç duyuyorum.

“İHTİYACIM VAR!” DEMEK MÜTHİŞ BİR ÖZGÜRLÜK!

Aynaya baktığında gördüğü kişiyi görmüyo zaman zaman gözlerim.

Bir oyun alanı var.Ve ben ordaki noktacıklardan bi tanesiyim sadece.O noktacığın düşmesini kalkmasını göremiyorum.Bu yüzden acı ve  mutluluğu birbirinden bir ayırt edemiyorum.Sadece o oyun alanında ilerlemesini izleyebiliyorum.Ve yanına gelip giden diğer noktacıkları.

İki oyun alanı arasında gidip geliyorum.

Duyguların birer seçim olup olmadığını sorguluyorum ama çıkamıyorum içinden.Birer seçimse tüm bu duygular şu an hissettiğim ne?Kelimelere dönüştürdükçe kalbimden dökülenleri bedenimde duyumsadığım bu değişikliğin sebebi ne?Bunu gerçekten adlandırmak,anlamlandırmak zorunda mıyım?Bunca zaman bana sıkıntı veren zorundalıklarımın bi yansıması mı bu?

Bunlar gibi binlerce soruyla,kafamı taşıyamaz hale gelmişken yüzeysel olan hiç bir şeye sabrım kalmadı.Bazen o yüzeysellikte bulduğumda kendimi kendime de sabredemiyorum.

Her zaman bu kadar karmaşık,bu kadar yoğun değil.Ama bir  süredir böyle ve bu ne kadar daha böyle devam eder bilmiyorum.Merak etmiyorum.Sadece bu süreci sakin geçirmek adına,çoğunlukla tek başıma,zaman zamansa konuşmadan iletişim kurabilceğim,bana yük olmıycak insanlarla geçirmek istiyorum.

Birine teşekkür etmek istiyorum.İsim vermeden.Hayatımda çok yeni birine.Belki haberi yok bende yarattığı etkiden ama bana yeniden ruhumu asla geride bırakmamam gerektiğini hatırlattı.Yavaşlamam gerektiğinin işaretini verdi.Ve ağırdan almak hiç bu kadar güzel gelmemişti.Teşekkür ederim.

Bu kadar dağınık yazmam düşüncelerimin ne kadar dağınık olduğunun göstergesi.Toplamak değil dağınık bırakmak istiyorum.Önce hepsini ortaya döküp sonra parça parça ilgilenicem nasılsa.

Çember kapı.

Bana daha neler göstericeksin?

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s