Yeşim – Gün 0 – Sessiz Dostlara selam

Merhaba Sessiz Dostlar!

Dolmuşla Kadıköy’e doğru gelirken, hitap konusunu düşündüm. İlk 28günyoga döngüsünde, sessiz takipçi modumu koruduğumdan, aynı zamanda da katılımcılara dostane hisler içerisinde olduğumdan, dedim belki de bu olabilir benim hitabım.

Pınar 28günyoga’yı ilk duyurduğunda, bayağı bi heveslendim katılmaya, sonra sanki sadece birbirini tanıyan Shadow’cular arasında kalması arzu edilen bir yaklaşım varmış gibi geldi. Belki uygun olmaz düşüncesiyle çekimser kaldım. Öyle ya, ben Shadow yoganın kuralları çerçevesinde hareket etmiyorum ve sanki yoga yapılmayan günlerde benim yoga yapıyor olmam ve benzeri türlü başka durumlar pek bi alakasız kaçabilir geldi. Ve fakat okumaya başladım yazıları 🙂 Herkesi ve hepsini düzenli olarak okuyamadım, ancak ilk fırsatta yazılanları olabildiğince gözden geçirme niyetindeyim.

Dün ikinci 28günyoga döngüsününü başladığını okuyunca ve Pınar’dan “herkese açık” konfermesini de alınca, haydi bakalım bir heves başlıyorum ben de. Şu an, yazmak için çok uygun bir an. Yogam bitti, yemek yendi, 16.45 masaj randevuma yaklaşık bir saat var ve önümde de kahvem. Yani daha fazla ne dileyebilirim ki hayattan? Ha bir de arkamdan esen Kadıköy’ün püfür püfür rüzgarı, az önce dolmuştaki kan ter içindeki halimden eser bırakmadı. Terastayım, gölge, esiyor, nefis. Oturduğum mini minnak masanın tek mücadeleci yanı, yan masada oturan heyecanlı ve gürültücü ergenler. Yazıya bir türlü konsantre olamıyorum. Ton çok yüksek, sarfedilen kelimeler ise nahoşluk sınırının tavanında. En iyisi ben kulaklığımı takayım. Temada kalmak adına, Spotify’da “Your Favorite Coffee House”ı dinleyerek yazmaya devam.

Bugün yazmaya başlamaya niyet ettim, hem de içimden durdurulamaz şekilde yükseldi. Yanımda bilgisayarım olmadığından, postanenin oradaki deftercide aldım soluğu. Bin türlü defter arasından yaklaşık 15 dakika kadar bir süre aradığım defteri bulmaya çalıştım. Hem yanımda olmasından mutlu olacağım, bağ kurabileceğim bir defter olmalıydı, hem de ekolojik, hafif ve ekonomik olmalıydı. Ve de en önemlisi çizgisiz olmalıydı. İstek listem uzun olduğundan bayağı bir bakındım ve bingo! Aradığımı buldum, mutluyum. Sırada kalem var. Yazmaya başladığımda dur durak bilmediğimden, kullandığım kalemin kağıt üzerinde kayan giden bir tonda olması, ele rahat oturması, ağırlığı, malzemesi tasarımı önemli. Mesleki deformasyonla karışık bir duygusallık içerisindeyim anlayacağınız. Satın almış olduğum türlü marka ve model kalem arasında, uzun süreli yazılar için tercihim hep dandik Bich’den yana oluyor. Fakat bu defa bir yenilik getirerek rotamı Faber – Castell’in dandik serisine yönelttim. Yazmasına yazıyorum da, bir de bunların dijital ortama aktarımı var. Acaba şu anda bu hızda çıkan kelimeler, akşam bilgisayara geçerken de aynı tatta kalabilecekler mi? Yoksa ciddi bir revize ve sansüre mi uğrayacaklar parmaklarım klavyenin üstünde gezinirken. Göreceğiz. (not: evet revize var!) 🙂

Niyet de olsun demiş Pınar. Güzel! Olsun tabi. Hatta ve hatta, niyetimden ziyade “niyetlerim” olacak gibi. Gönül arsız, istiyor da istiyor.

İlk niyetim, bu önümüzdki 28 günün bana şifa getirmesi. Uzun zamandır çektiğim bel/kalça/diz ağrılarımın dinmesi. Vücuduma ve ruhuma daha özgür bir alan açılması.

İkinci dileğim, geçen ay oturtmaya başladığım, sabah-evde-aç karnına-pratiğimin hayatımın bir parçası olarak hep devam etmesi.

Üçüncü dileğim bu ayı peskoteryan olarak geçirmek.

Dördüncü ve son dileğim ise, her gün pratiğimi, bugün artık yanımda olmayan, hayattayken benden sevgisini esirgememiş olan sevdiklerime adamak. Her günü bir kişiye adamak şeklinde.

Amma çok yazdım. Artık masaj saati geldi. Bel ağrısına şifa zamanı. Hoşçakalın yarına dek 🙂20170624_160146

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s