Başak_ 2_1 Bugün denge koordinatların ne?

IMG_6720

Bugün gün ortası yazmaya karar verdim. Niyeyse akşam yazmak zorunda hissediyordum kendimi (rapor veriyorum ya hani:)).

Bu sabah 5:50 de kalktım.(wuhhuuuuuuuuu)

Yeni yoga eğitimi alan kuzenimle birlikte gölge bi yer bulup yogaya başladık. Tabi herkes kendi yogasına durdu. Kuzenim Elvan Yogauni ile birlikte yoga yapıyor. Dersini seçip, internete bağlanıp, Wifi kulaklığı ile yogasını yapıyor. Ben de kendi angahara serimi yapıyorum. 7 gibi yogamı tamamladım.

Sonra kahvaltı süreci, filtre kahve yap çay demle sohbet vs. Aile de bir nevi sangha ve insanın yaşı ilerledikçe ailenin kıymetini daha da iyi anlıyor.

Tek çocuk olduğum için çocukluğumdan beri yalnızlığa, kendimle kalmaya çok alışığım. sabahları kendime ait bir alanım olsun istiyorum: bir süre sessizlik birşey okuma vs sonrasında dış dünyaya yavaş yavaş açılmak. Kalabalık ortamlarda bunu sağlamak çok zor tabi. Bazen etrafıma bakıyorum ve ortamda gereğinden fazla konuşma var gibi geliyor, yani bazı şeyleri dillendirmek vs gereksiz gelmeye başladı özellikle yogadan sonra. Haklı olabilirim tabi ama sonra bunun da beni çevremden uzaklaştıran birşey olduğunu fark ettim: yani kendi istediğim dünyayı aradığım ve önüme gelen realiteyi ‘tu kaka’ diye nitelediğim zihinsel bir halden bahsediyorum.

Bir dağ başı veya manastırda kalmadığıma göre bu koşulları çok da hayatımın merkezine koymadan, etrafımı da incitmeden ama kendimden de vaz geçmeden bir çözüm bulmam gerekiyor. Hepsi bir denge bulma sanatı. Her gün ayrı koordinatlarda gelen iç dengeyi duyumsama, mevcut koşullarla uyumlaştırma, ayar verme sanatı:)

Her zaman yürekten inandığım şey ise ‘there is always a kinder way-her zaman daha nazik bir yolu vardır.’

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s