Zeynep – Gün 2

Bazen bir prelüdün bir kısmını tekrar tekrar yapıyoruz ya hani, iyice pekişsin, benim ‘Gün 2’ yazım da öyle oldu. Üçüncü sefere girdim şimdi.
Öyle karışık ki kafam, kendi cümlelerimin içinde çeliştikçe şaşkınlığım artmakta. Bana ne oldu böyle derken telefonum çaldı ve hatırladım ki babamı hastaneye götürdüler bugün.
Babam birden fazla rahatsızlıktan muzdarip ve bir bakım evinde yaşıyor. Genelde durumu stabil. Bu sabah aradılar, doğru dürüst tepki vermiyor. Birazdan hastaneye gideceğiz ambulansla dediler. Ilk tepkim: ‘Ben bugün evde tembellik edecektim ama…’ Sonraki ise: ‘Ne kadar bencilim.’ Hala kendimle uğraşıyorum.
Belki babam hayati bir tehlike içinde ve benim düşündüğüm kendi rahatım, keyfim.
Çalışma gününde ya da uzak bir memlekette çok daha kolay, suçluluk duygusunu hayata yaslayıp, ‘Ben iyi bir evladım’ düşüncesini beslemek.
Ama babam Kartal’da bir hastanede bense Balat’da güzel evimde olunca ve bugün verilmiş hiçbir sözüm yoksa, bakalım nasıl idare edeceksin kendinle? Daha doğrusu ben nasıl idare ediyorum kendimle, bu durumda.
Tuzak mı bilmiyorum ama bir kalıp: ‘ne yapalım, benim hayatımın getirdikleri de bunlar’ deyip, İstanbul yollarına dökülmek, babamın başucuna koşan sorumluluk sahibi evlat olmak. Bir de çok çabuk öfkeleniyorum bu aralar nedense. Bugün başka türlü yaptım. Tembellikten değil ama tam tersi.
Evde kaldım, iki üç saatte bir hemşiresiyle konuşuyorum. Testleri yapıldı. Büyük bir sorun yokmuş gibi de gözüküyor, sevgimi kendimi paralayarak göstermedim. Sevgimi nasıl gösteriyorum başka?
Hava kararmadan bitkilerin saksılarını değiştireceğim. Herkes bir yanındakine taşınacak. Bir de yogadan bahsettim mi. Bakalım yarın inşallah.

image.jpg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s