Damla – Gün3

Merhaba sevgili #28günyoga yazarları!

Üçüncü günün yazısıyla bugün aranıza katılıyorum. Aslında çok çekiniyorum başlamaya. Hem devamını getiremeyeceğim diye hem de kayda değer bir şeyler ortaya koyamayacağım diye. Eğer şuan bu yazıyı okuyorsanız cesaret edebilmişim demektir 🙂 (Teklifin ve desteğin için teşekkür ederim Pınarcığım)

Bir önceki trene de yetişip atlamıştım fakat yoga için uygun koşulları sağlayamadığım yaz tatilimin araya girmesiyle yarım bırakmıştım. Aslında tatilin en başında niyetimi sürdürüp yoga yapmayı denedim fakat etrafımdaki insanların “bize de öğret” deyip etrafımı sarması ve benim onlara ayak üstü güneşe selam öğretirken kendimi sakatlamam ile son buldu. O gün bugündür de belim ağrıyor.

Sakrum bölgeme yayılan bu ağrıyı ikinci defa yaşıyorum. Omurgamın üzerinde değil de daha yan taraflara vuran keskin bir ağrı bu.  Uzun süre oturduktan sonra ilk ayağa kalktığımda ise ağrıdan çok acı hissediyorum ve bir süre tam doğrulamıyorum. İlk yaşadığımda da kendi kendine geçmesini bekledim, şimdi de o sabrı göstermeye çalışıyorum.

İlkinde tamamlayamadığım için ikinci defa #28günyoga çağrısını duyunca çok sevindim. Tam İstanbul’a döndüğümün ertesi günü yeniayla başlayacaktı ve ben katılabilecektim. Ağrım tam geçmemişti fakat çok sorun olacağını düşünmemiştim. Düşündüğüm gibi olmadı. İlk gün sadece ısınma serisi ve güneşe selam serilerini yapmama rağmen ağrı çok şiddetli olarak geri geldi.

Bu ağrılara neyin sebep olduğunu çok iyi biliyorum; uttanasana, paschimottanasana gibi öne katlandığım pozlardaki ısrarım.

En başından beri yoga yaparken kendime her zaman şefkatli davrandım. Hazır olmadığım hiçbir poza girmeye çalışmadım. Hiçbir zaman hırs yapmadım. Her zaman kendimi gözlemledim ve hislerime özellikle odaklandım. Gelin görün ki bu öne katlandığım pozlarla bir türlü barışamadım. Hamstringlerimin uzamasına bir katkısı olmayacağını bildiğim halde dizlerimi mikro ölçü de hep kırık girdim poza. Buna rağmen sakatlanmayı başardım.

Hal böyle olunca merak etmeden edemiyorum. Burada yaşadığım sorun sadece fiziksel mi gerçekten? Yoksa içsel olarak beni zorlayan ve takıntı haline getirdiğim başka şeyler mi var? Ve sakrum bölgem bana ne demeye çalışıyor?

Üçüncü günü yogasana yapmadan, sadece meditasyonla kapamaya niyet ediyorum.

Bu arada rast gelip okuduğum yazılarda fark ettim ki herkes bir şekilde bir sakatlık geçirmiş ve iyileşmeye çalışıyor. Her dönem benzer süreçlerden geçmemiz bir rastlantı olmasa gerek. Umarım herkes en kısa zamanda sağlığına kavuşur. Sevgiler..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s