Zeynep – Gün 3

Merhaba,
Rutin bana çok iyi gelecek. Üçüncü güne geldik ve ben hala çadır sakiniyim. Bugün rutinden bahsetmek ve kendiminkini tanımlamak istiyorum, 28GünYoga’ da uygulamaya niyetlendiğim.
Gün 0 ve 1′ de saat 6′ da uyandım, kendiliğinden.
Dün sabah ise söylenerek alarmı kapatıp, şefkatli mi yoksa sinirli mi bilemediğim iç sesime uydum. ‘İhtiyaçlarına kulak ver!’ diye fısıldadı mı bağırdı mı bilmiyorum, saat 11.45′ de gözlerimi güne açtım.
Dün akşam ise oldukça geç, 1:30 gibi, kendime biraz da acıyarak saati önce 6:00′ ya ve 5:45 ve 5:55′ e kurdum. Çılgınca geldi şimdi yazarken. Hemen uykuya daldım. Ve sabah 5:20′ de yine kendiliğinden uyandım, bu beni mutlu etti, ama çok da havalanmamaya çalışıyorum. Neyse tuvalete girmem gerekti, haydi bir bardak da su içeyim dedim. İçine bir kaşık elma sirkesi koy demişti doktor, onu da bir deneyeyim dedim. Dilimi temizledim. Sigara içmeyeli bir de bağırsaklarım düzenli çalışsa, hatta sabahtan boşalsa ne mutlu bana!
Lafın özü bugünüm Gün 3′ e yakışır bir şekilde başladı. Bunu yazarken yorulmaya başladığımı hissediyorum. Belki ufak bir şekerleme yaparım öğleden sonra.
Bunları niye anlatıyorum? Hergün aynı saatte aynı şeyleri yapabilsem, evirip çevirmeme gerek kalmasa sürekli, bu zamanın için gevşeyebilsem, güvenle yerleşebilsem?
Her akşam 1 saat daha yoga konusunda okuyarak geçirebilirim mesela. Bu vakti kısıtlayarak bir romana da başlayabilirim, sürekli ders çalışıyorumuşum hissi veriyor elimdeki kitaplar.
Bir de akşam erken az yemeye çalışsam, 2 gündür kolaylıkla ucundan uyabiliyorum bu duruma.
Benim niyet listem uzadı, zamanım da doldu. Bakalım.
Yarın yoga ola .) Çok sevgiler.

image

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s