Alper – Gün 4

Hepinize selamlar

Bu sene bir iki sinek gördüysem de hiç ısırılmadım. Dün sabah kalktığımda bacağım yara bere içindeydi. İçimde çok küçük bir ses bu hiç de sinek ısırığına benzemiyor dese de daha çıkmadan boğdum o sesi. Bu sabah kalktığımda üçüncü prelüdü yapacağımı biliyordum. Kurmastanadan kalkarken bacağıma sıçrayarak küçük bir böcek kondu. Daha önce boğduğum sesin doğru olduğunu o an anladım ve kurmastanadan bilgisayar başına zıplayarak pireyle ilgili ne kadar bilgi, öneri vs varsa okumaya başladım. Oldukça fazla güneş alan rutubetsiz bir evde yaşıyorum, evcil hayvanım da yok. Telaşım arttıkça arttı dur bi saniye dedim. Çat diye kapattım bilgisayarı tekrar ısınmalara başladım ve üçüncü prelüdü tamamladım. Ilınmadan sonra evdeki bütün halı ve kilimleri önce tuzladım (internet önerisi) sonra süpürüp rulo yapıp kaldırdım sonra bütün evi sirkeli arap sabunlu suyla sildim. Hayatım boyunca toplam 10 kere falan temizlik yaptığım için saatler sürdü. Yalnızca bir tane gördüm ama evi ilaçlamak dışında önerileriniz olursa dinlerim sangha. Bu tatsız durum bütün keyfimi kaçırdı. Öğleden sonra iş yerinde bir toplantıya gittim. Piyano falan da çalmadım. Evi ateşe vermeyi düşünüyorum arkadaşlarım sakinleştiriyor. Bugün de böyle bir gün oldu.  Kendinize iyi bakın.

Reklam

Alper – Gün 4” üzerine 2 yorum

  1. fatma dedi ki:

    Hayallah, geçmiş olsun Alpercim. Ben de camdan giren kediler sayesinde iki defa pirelendim geçmiş yıllarda. İşallah o bir taneyle kalmıştır evdeki popülasyon. Yoksa ilaçsız zor. İlaç da çok zor. İyi haberlerini bekliyorum umarım!! Çok kolay gelsin 😦

    Liked by 1 kişi

  2. neseonal dedi ki:

    Çok geçmiş olsun. Benim de evim bahçe katı olduğu için kedilerden daha önce başıma geldi. Düzgün bir ilaçlama şirketi bulmak zor olabiliyor. Karaköy alt geçitte bu tür malzemeler satan dükkanlar var onlardan aldığım ilaçlarla kurtulmuştum ben.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s