U.Pınar – Gün 6

Herkese Merhaba!

Çoğunuzu tanımıyorum ama varlığınızı hissediyorum, inanın hem de kalbimde!

Bu sabah alarmı çalmadan uyananlardanım ben de, hem de 15 dakika 🙂 Akşam biraz fazla yemek yediğim ve “glutensiz beslenme” diyetimi bozguna uğrattığım için çok rahatsızdım, bugünün konusu tam da bu.

Ben çocukluğundan beri bedeniyle barışamamış hep kilo vermeye uğraşan ve başarıp tekrar başa dönen biriyim. Her şeyi denedim ve ama hep de yenik düştüm. Son denemem, sadece kilo vermek için olmasa da “Glutensiz Diyet” oldu. Lahmacunu, mantısı, böreği, makarnası, pidesi, pizzası ve birası olan bir Türk kadınıyım ben, buna rağmen Şubat ayından beri hiç bozmadan devam ediyordum. Önce 3-4 kilogram kaybettim ama sonra geri aldım ve hatta fazlasıyla. Bayramda da diyetimi tatile çıkardım. Elbette ayların verdiği özlemle kendimi de kaybettim ve yakın zamanda başka bir diyete başlama niyetim var, fikri bile iştahımı kabartıp kendimi kaybetmeme yetti. Ama dedim ya sadece kiloyla ilgili değildi bu perhizin sebebi, başlamamla beraber hayat kalitemde yükselme, enerjimde artış oldu. Daha hafif hissediyordum ve daha mutlu uyanıyordum sabahları. Glutenden midir bilmem 1 haftadır huzursuz ve miskin oluşumun sebebi ama geceleri burun tıkanması ve sabahları kütük gibi uyanmalarımın başka bir sebebi olduğunu sanmıyorum. Çünkü örneğin ben uzun süre yoga yapmasam da tek seferde esnekliğimi geri kazanabiliyordum, şimdi ise sabah uyandığımda bu pek mümkün olmuyor.

5 gündür daha özgür akışlarla mat üzerindeydim ama bu sabah biraz daha disipline girme yolunda, daha önce gittiğim Ashtanga derslerini referans alarak güneşe selamlarla başladım. Çok zorlayamadım da kendimi, zaten gerek de var mı, 5’er tekrardan sonra, vaktim de kaldığı için 15 dakikalık Nefes Farkındalık Meditasyonu üstüne de Savasana ile tamamladım pratiğimi. Her gün en azından mata ve meditasyon minderine temas bile öyle iyi geliyor ki, eminim beni bu dünyada en iyi siz anlarsınız 🙂

Akşam iş çıkışı aldığım Breathing Mind Coaching eğitimini tamamlamak için vermem gereken staj dersimi vereceğim, sonra da tango yapmak için Kadıköy’e… Yolunuz düşerse sohbet etmeye, içki içmeye ve tabii dans izlemeye beklerim.

Teşekkür ederim ❤

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s