Başak 2_Gün7 İYİ Kİ DOĞDUN TİBET

IMG_6759

Merhaba Sangha,

Cuma gecesinin sıcağında baygın düştüğümü yazmıştım. Dedim ki madem baygın düştüm madem de ertesi gün cumartesi, koydum ‘Genius’ dizisini izlemeye koyuldum. Einstein’ın hayatını anlatan dizi epey sardı. Bikaç bölüm derken oldu saat 3.

Salonda uyuya kaldım(sanırım vapura binmek kadar salonda uyuya kalmaya da bayılıyorum-kaçamak aylaklıkların hastasıyım) Tabi kalkış 10 a doğru oldu ve fakat beklediğim bişey olduğundan kabul de beraberinde geldi. Geç kalktığıma pek üzülmedim.

Öğlenden önce bir 40 dakika kadar yoga yaptım. Bugün serbest gün olduğundan biraz gelişmesi lazım gelen yerlerden yogamı yaptım:)

Önce ısınmalar, sonra thalassam spotitam, pashimottanasana, purvottanasana hooop ordan mayurasana(lar) sonra biraz daha karın perinium uyandırma çalışmaları ve pashimottasana ve meditasyon ile kapanış. Güzel oldu.

mayurasana da bugün bacaklarım sopa gibi dümdüz dururken (which is good:) thalassam spotitam da diz kapağı yere gelirken hareketi kanda değil belden yapmaya meğilimi gördüm. Bu poz kalça eklemlerimi epey zorluyor. ya çok zorlanıyor yada hiçbişey hissetmiyorum.

Eskiden çok sevdiğim bir İngiliz yoga hocam vardı. Benimle ‘loose hips in Arnavutköy’ diye dalga geçerdi. Seriler zorlaştıkça kalçalardaki gevşeklik gelip beni bulmaya ve hatta ağrılarla vurmaya başladı. yani sangha bu zayıf olduğun yer, dönüyor 3 sezon sonra seni yine buluyor. Şimdi çalışıyorum üzerinde, olacak inşallah.

Öğleden sonram pek keyifli geçti, sevgili Tibet’in birinci doğumgününü kutladık. İYİKİ DOĞDUN TİBET. Minnoş Uma’yı gördük. tatlıları götürdük, bakınız foToğraf:)

Sohbet muhabbet işte böyle geçti cumartesi.

Şimdiden iyi pazarlar sangha!

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s