Ceren2-Gün5/6/7 FALCIBABA

Merhaba Sangha,

Hep 3’er günlük periyodlarda yazacağım galiba. Son 3 gündür durgunum, içimden gelmedi yazmak. Sonra bugün duşta sabunu yere düşürdüm ve eğilip alabildim. Wouhouuu!!!  Gün bugünmüş! Bu heyecanla yazmak istedim. Hareket kabiliyetim artmakta. Çılgın egzersizlerim meyvelerini vermeye başladı galiba. O heyecanla denemek istedim acaba kedi ve inek pozu yapabiliyor muyum diye, yok olmadı ☹ Olsun, haftalar sonra ilk kez dizlerimi yana devirip twist yapabildim!

Tamam ufak tefek iyileşmeler var, belli bir disiplinle çalışıyorum haliyle. Birkaç egzersiz de ekledim, iyi netice alırsam yine buradan paylaşırım. Ama yarın öbür gün kalkıp her şeyi yapabilecek kadar iyi olsam da, sanırım yapamayacağım. İçten içe korku yerleşmeye başlıyor. Ya yine eskisi gibi olursa, daha kötü olursa diye. Öyle hassas hissediyorum ki, sanki birisi yanlışlıkla belime dokunsa kırılacak gibiyim. Sakrum, o bölgeden geçen sinirler öyle çıplak halde duruyor gibi. İnanılmaz hassas, ben de öyleyim.

Aslında duygusal olarak hep hassas biri olmuşumdur ama bu hassasiyet hayatımda 3 kere doruk noktasına ulaştı. İlki, korkunç doğum kontrol haplarını kullandığım dönem; 2 yıl yaprak dökümü kıvamında ağlak geçti. Diğeri, yogaya ilk başladıktan sonra katlanarak artan ağaca, böceğe ağlama, sevgiden bayılma hali. Sonra pratiğimde zaman geçtikçe sakinleştim allahtan. Bu da son sefer işte, ağrımın sızımın en tepede olduğu zamanlar. Bu kalçalar darman duman yapıyor insanı vallahi. O yüzden dün içtim sevgili sangha, sarhoş olana dek içtim, mojito’ları cin tonikleri götürürken, ağrımı ve hayatımın sekteye uğradığını düşünmeden her şeyin tadını çıkardım.

Akşamdan kalma olarak yazarken düşündüğüm yegane şey kök çakra, topraklanma.. her şeyin merkezi. Problemlerimin temeli. Ah o kök çakra yok mu ah.. Kazadan önce de belli birtakım duygusal problemlerim vardı zaten. Detaya girmeyeceğim şimdi. İyileşme sürecimin yavaş olması da bundan işte. Karamsarlığa düştüm. Kazadan sonra bunlar pekişti tabi, onun üstüne fiziksel anlamda da dağıldım. Yoga yapmaya başladığım günden beri değişim var elbet ancak hala çözemediğim durumlarla mücadele ediyorum. Onca eğitim aldım, derslere girdim, ders verdim, türlü türlü meditasyonlar, terapiler.. Sanki hiçbir şey bilmiyorum.  Her şey uçuşuyor kafamın üstünde.  Hangisi hangisini tetikledi çözemiyorum duygusal durum yüzünden mi fiziksel olarak bu kadar dağıldım yoksa, saçma saçma mı konuşuyorum şu anda.. Bunlarla ilgili daha çok okuyup, araştırma yapmak istiyorum. Aklına güzel bilgili bir isim, bir kaynakça gelen varsa burda yoruma yazarsa pek şahane olur.. Gerçi bu işin kolayı da varmış internet açıp da falcibaba.com’a girip baksaymışım yetermiş.

Kök çakrası – nedir – nasıl açılır – Uygun meditasyonu nedir? Kök çakra açmak için kullanılması gereken malzemeler:

  1. Doğal hematit taşı
  2. Kırmızı bir mum
  3. Mümkünse karanfil tütsüsü
  4. Yasemin yağı
  5. Mümkünse kırmızı bir kumaş parçası.

Bu malzemeler olmadan olmuyormuş canım. O değil de bi iyileşsem hayatımda her şeyin olumlu yönde dönüşeceğine dair bir hissiyat var içimde. Biliyorum bunun şifası bende, onu arıyorum bu süreçte.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s