Beste I – Gün 7&8

Şimdi bitirdim yogamı. Gece yatarken başlayan ve sabah kalktığımda da devam eden bir iç sıkıntısı yoga yaparken de devam etti. Ne kötü şeyler çıktı bugün içimden öyle. Yoga sırasında aklım hep yazmaktaydı. Ah bi bitirsem de şu yogayı hemen yazmaya başlasam, hemen döküversem içimdeki pislikleri, bir temizleniversem. Dökünce ne olacak onu da bilmiyorum ya. Dökünce benden çıkıp gidecek olsalar ve bir daha hiç gelmeyecek olsalar neyse ama biliyorum ki yine gelecekler. Belki bu şekilde değil ya da belki hemen değil ama bir ara yine uğrayacaklar muhakkak. Sonra şunu düşündüm, ben bunlardan hayatımın sonuna kadar hiç kurtulamayacak mıyım acaba? Yoga bizi dönüştürüyor ya hani, acaba bunlardan da kurtarır mı? Tamam tamam biliyorum yogayı bir beklentiye girmeden yapmamız lazım.

Karnımın içinde bir düğüm var çıkaramıyorum.  Bir sürü şey anlatmak istiyorum ama nasıl anlatsam onu da bilmiyorum. Hem utanırım ki zaten. Şimdi utanmasam yüzyüze gelince kesin utanırım.  Böyle düşününce de bir suçluluk duygusu basıyor.  Bak herkes sangha hakkında ne güzel şeyler hissediyor, ne güzel şeyler yazıyor. Sen niye böyle hissedemiyorsun? Kendini rahatça açmak için gereken güveni, rahatlığı niye hissedemiyorsun? Bak şimdi bunları yazınca da aman şimdi bu blogu okuyan insanlar neler düşünecek benim hakkımda diye sıkıntıya giriyorum.

Bir derin nefes al Beste, bir sakinleş. Bir dur, bir yargılama kendini. Bir dışardan bir göz gibi bak. Ne oldu sana şimdi? Vrittiler coştu da coştu (başlatma şimdi vrittisinden) Niye böyle oldu? Halbuki kalkar kalkmaz da yogaya geçmiştim. Niye benim prana vrittilere bu kadar geçit verdi? Daha günün ilk saatleri ama benim şimdiden başım ağırlaştı. Uttanasana ya da paschimottanasanaya girip hep orda kalasım var. (Çocuk olma Beste)
Uyku bastırdı. Biraz kestirsem, uyanınca daha iyi hisseder miyim acaba? Iyi hissedince ne olacak? Hem zaten daha bir dolu şey yazmayacak mıydım ben? Korkusuzca kendimi açmayacak mıydım? Evet ama tıkandım. Ya da kendi kendimi tıkadım.

Neyse bu da burda kalsın. Vardır bir hayrı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s