Gül/II 5.gün Üzücü bir yazı

 

Bugün Muji’nin ölüm haberiyle dünyam başıma yıkıldı gece yarısı komşumun gönderdiği fotoğrafına bakıp keyfinin yerinde olduğunu düşünüp rahatça yatağa uzanmıştım. Bir kez daha ve milyonuncu kere yanıldım. Philip Roth’un sözü geliyor aklıma “bir insanı tanığınızı düşünürsünüz sonra da sizi sürekli yanıltınca şaşırısınız”. Kimse kimseyi tanımaz gerçekte, tanımlama çabasının olduğu herşey yanılgıyı baştan içine alır. Ben de benim benle ilişkimde sık sık bunu düşünürüm, kim bu kadın? Ne biliyorum hakkında, avcumun içinde duramayan bu kişi kim ola ki? Şimdi de kendime “nooldu pek emindin? Kedinin keyfi yerinde sanıp horul horul uyudun”diyorum.
Manalı cümleler saçamıyacağım şu anda, Kalbim yerine kocaman bir taş taşıyorum, bir bildiğim o. Taşıdığım taş,  tanıma yer bırakmayacak kadar ağır. Kimi zaman kuyruğu dik tutmak çok zor. Zaten dik tutmayı kim öğrettiyse onunla da görülecek bir hesabım var. Hiç de yogik bir yazı değil, farkındayım. Bir tek şeyi biliyorum şu anda ani ölüm karşısında verilebilecek her türlü abuk tepkiden geçiyorum, kendine acıma, suçlama, kadere isyan, drama, aşırı mantıklı açıklamalar… Anasını satayım ne zaman pratikte iyi hissetsem  kıç üstü düşerim zaten. ( dramaya gel).

Astanga kamplarını hep severim. Pratiğe bırakmak için güzel bir zaman dilimi, küçük keşifler olur hep, esnersin, biraz kaplıcaya gitmek gibidir, tek yapacağın sıcaklığın içine bırakmaktır. Dropback çalışmaktayım, bir de kaputasana bacaklarımın gücü beni yukarı kaldırana kadar tekrarlar, hazırlıklar zamanı… Bir dizlerimin üzerinden ayağa kalkayım kılıcımla dalacağım dünyaya. Yettin ama, gelme bu kadar üzerime be canım.

Gül/II 5.gün Üzücü bir yazı” üzerine 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s