Başak_2_Gün13 Dar alanda kısa paslaşmalar

 

prHsOvgk_400x400

Sangha Merhaba,

İş ile ilgili yürek kanırtıcı 2 günün ardından burdayım.

Epeydir bu kadar alanımın daraldığını hissetmemiştim. Siz de etkisi nedir bilmiyorum ama ben de alanımın daralması boğazıma basılmış etkisi yapıyor. İşte bu hallerde, yine de devam etmek zorunda olduğum 2 gün geçirdim. Şu an elimden geleni yaptım ve bekliyorum. Bakalım sonuç ne olacak.

Bu yogayla gelen ‘alanını fark edip kendimi koruma hissi’, ‘aman beni daraltmayın amaaaaa’‘ lara gidebiliyor kolayca. Yani burada tamam mı devam mı samimiyetinin çizgisi çok ince. Gördüm ki zaman zaman yoganın bana kattığı zihinsel esnekliği suistimal edip sınırlarımı zorlamıyorum. Bazen de elbette elimden geleni yapıyorum ama o an olmuyor. İşte bu hallerde sanırım ‘haklı mı mutlu mu olmak istiyorum’ sorusu biraz yönüme ışık tutuyor. Bazen mutlu olmak haksız olduğum halleri kabullenip gülümseyip devam etmekten, bazen de o an haklı olsam da karşımdakini kabul etme esnekliğini gösterip, haklılığımın çıkmasını zamana bırakmaktan geçiyor.

Ama biliyorum ki en akıllı savaşçı savaşa girmeyendir. İşte tam burada sabrını ve bütünlüğünü korumak için yoga en büyük yardımcı.

Evet sangha gelelim yogaya (asanalı yoga yani) bugün sabah güneş, akşam da ay serisi yaparak bir ilke imza attım. Mutluyum gururluyum.(Hureeeeyyy) Sabah katı olan beden meğer akşam nasıl da çiçek gibi açılıyomuş. Pek sevdim o hali. Bir de yoğun kafa çalıştırma ve bilgisayar başı bir günün ardından çok iyi geldi.

Herkese iyi haftasonları.

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s