yağmur – gün 1

Nerden başlasam ki bilemediğim bir yolculuğun içindeyim. Baktım ki “yaz” diyor içimdeki ses, o zaman durmasın eller.

Durmadıkça durmadıkça kendimi özlediğimi fark ettim ve kendimle ilgilenmeyi bile unuttuğum zamanlarda olduğumu gördüm. Görmem için biraz “düşmek” gerekliymiş bu kez.

2 gün önce Ashtanga kampından gelmişim, Şenol Topuz ve Bilge Sürmeli ile derin ve yoğun bir yolculukta bol boşluklu alanlar bulmuşum. Şehir gelir gelmez “durmalısın” dedi ve yolda yürürken dalgınlığımın sonucu olsa gerek çat ayak bileğimi burktum. İlk saatler kendime kızdım, her seferinde olduğu gibi, sonra biraz daha sakinleştiğimde “destek” isteyebildim ama bu kez de biraz “borçlu” hissiyatıyla. Binlerce teşekkürler, durup durup ağlama hallerim geçtikten sonra durdum, hakikaten durdum.

Gün boyu yine yalnız kalmadım, dostlar geldi kahvaltılar edildi, sohbetler sürdü. Artık  kendime gülmeyi hatırlayıp halime şükreder hale gelmiştim ve yine en güzel öğretmen bedenle bolca baş başa kalmaya başladım.

Derken derken bu sabah matımı serdim, uzun süredir içinde olduğum gündelik rutinlerimi biraz daha yavaş gerçekleştirip çıktım üstüne. Sessiz bir ormanda kaldıkça en büyük seslerden giderek en ince seslere kadar her şeyi duymaya başlar gibi ben de bedenden gelen her sese, söyleme apaçık olmaya niyet ettim ve sadece onu dinledim. 2 gün önceki pratiğimden bambaşka bir yerdeydi bedenim, bütün hassas yerler daha da görünürdü sanki. Ben onları gördükçe bambaşka ihtimalleri araştırmanın verdiği çocuksu merak duygusunu, zorlamadan bedenle bir olabilmeyi, uyumlanabilmeyi hissettim.

Her bir adım atışımı fark etmek, tereddütlerimi görmek ve adım atmadığım pek çok şey yüzeye çıkmaya başladı.

Girdiğim onca şekil, form sadece bir geçiş sanki. Bedenle başlayan yolculuk şimdi derin bir araştırmaya evrilmeye başladı ve ne büyük şans ki beni bedenen ve zihnen duraksamaya davet eden bu küçücük olay geldi geçti. Fırsatını bulmuşken buraya da yazmaya başlamış oldum. Oh mis!

yağmur – gün 1” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s