Matın Tezenesi Onur II – Gün 14: ÖYLE BİR YOGİ

D8798E9E-D785-4A5D-84DA-0B893D56CC35.jpgDöngünün ortasından selamlar sevgili okur… Bugünden sonra kaldı 14 gün, hala yeni yazarlar ekleniyor, hepsi hoş gelmiş ve de geliyor.

Bu sabah samapada’da buluşalım diye saatimi erkene kurdum, ancak 5:30’da matımın başına geçebildim, sadece bunu yapmak bile çok iyi hissettirmişken Shadow pratiğime geri dönmek üzere başladım ısınmalara. Hatta iki tur yaptım ısınmaları. Telefondan TV ekranına yansıttığım application görüntüleriyle devam ettim. Uddiyana egzersizi, ardından Anilasana ile Khaki çalışmasından sonra Vajrastana ve Vaishaka ile devam ettim. Araya giren zaman pratiğimi epey unutturmuş, sürekli ekrana bakmak zorunda kaldım. Son olarak Jiva Chalana’dan sonra ılınma kısmına geçtim. Önümüzdeki 1 hafta boyunca pratiğin bu kısmını tekrar etmek niyetindeyim. Sonra yavaş yavaş ekleyerek yeni döneme gelmeden Defne hocayı şaşırtmam lazım!

Sonra güzel bir avokadolu-peynirli kahvaltı hazırladım, yedikten sonra da biraz uzanayım demiştim ama saat 16:00’ya kadar uyumuşum. Yarın öğlen bir özel dersim var, karı-koca iki yakın arkadaşım yogaya başlıyor, ben de çok heyecanlıyım. Bendeki olağanüstü değişimi ve aydınlanma halini gördüler tabii kıskandılar. Yellozlar.

Bir süredir yeni bir parodiye hazırlanıyorum, izlemiş olanlar arada yaptığım bu videoları bilirler, bu defa da yine popüler bir videoyu yogaya uyarlayacağım bir şeyler hazırlıyorum ama metni dikte etmek çok zaman alıyor…

Bu uğraşım aklıma getirdi, parodiler zincirimin ilk halkası Seda Sayan’ın Erol Köse’ye hakkında yaptığı konuşmanın bir uyarlamasıydı ve aklımda hiç parodi yapıyormuşum gibi niyetler yoktu. Bir sabah aklıma gelmiş yatakta uzanırken çekivermiştim öyle. Beklemediğim bir şekilde ünlendim, tanımadığım insanlardan mesajlar ve yorumlar aldım, video sürekli paylaşılıyordu ve bu ilgi tabii ki çok hoşuma gitmişti. Bugün de bu videoyla nostalji yapayım, bilmeyenlere de bir selam göndereyim dedim.

Ama önce videonun orijinalini izlemekte fayda var:

 

Bu da benim hazırladığım versiyon, iyi seyirler sangha!

Matın Tezenesi Onur II – Gün 14: ÖYLE BİR YOGİ” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s