Matın Tezenesi Onur II – Gün 15: İKİNCİ ETABIN İKİNCİ YARISININ BİRİNCİ GÜNÜ

IMG_1548.JPGHerkese sevgiler selamlar, okur ve okur kalanlar!

II. etabımızın 2. yarısının ilk gününde bu sabah da üşenmeyip saat 6:00’da matıma geçtim. Üstelik gece 3:00’te uyumuşken; helal bana! Yine ısınmaların sayısını ikiye katlayarak sırasıyla Jiva Chalana’ya kadar geldikten sonra bir de en başa dönüp tüm pratiğimi tekrar ettim hem de! Isınmalardaki şu ayak bileğini çevirdiğimiz “hareket” çok ilginç. Shadow Yogaya başladığım ilk zaman katır kutur sesler çıkıyordu ve döndürmekte büyük güçlük çekiyordum, birkaç ay geçtikten sonra bir de bakmışım bileğim sanki elastik bir hal almış, sadece bu harekette değil ayağımın üstünü yere yapıştırıp ayak tabanına oturduğum tüm pozlarda hissetmeye başlamıştım. Şimdi elastik olmasa da hala o zamanlardan kalmış bir yumuşaklık var bileklerimde. Bu çok hoşuma gidiyor.

Sonra ne mi yaptım, uyudum valla. Saat 11:00’de uyanıp duşumu aldım, kahvaltımı yaptım ve vurdum Kadıköy yollarına. Dün bahsettiğim arkadaşlarımla ders yapmaya. 14:00’te yang bir ritmde başlayan ders 15:45’te constructive rest ile sonlandığında Hilal sürekli “Ay harika, off müthiş, aman ayy çok iyi geldi” diye mırıldanıyordu, çok mutlu oldum. Karar verdik haftada iki gün çalışacağız, biri hatha diğeri yin yoga stilinde. Hatha kısmında hep aynı pozlar üzerinden gideceğiz, seriyi değiştirmeyeceğiz ki gelişimi daha net görebilelim. İşte benim de Shadowla artık kendime yapmak istediğim şeyi arkadaşlarım daha ilk günden talep ettiler! Vay benim avanak başım!

Sonra eve geldim, yeni yazmaya başladığım bir öyküye bir paragraf ekleyeyim derken yazdım da yazdım, nereye gideceğini bilmeden, yazarken kendim de şaşırarak. Bakalım yarın neler eklenecek öyküye. İnsan içine çıkar bir şey yazabilirsem buradan da paylaşırım belki.

Yarın Githa Yogada dersim var, 12:30’da, sabah yogaya kalkıp sonra 9’a kadar uyusam iyi olacak, hadi iyi geceler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s