Ayça II – Gün 16


Dün çocuklar deniz kenarında o kadar eğlendi ki, toparlanıp otele gitmemiz gecikince hadi dedik, yakın bir yerlerde hafif birşeyler yiyip dönelim. 

Sahil kenarına sıralanmış onlarca cafe’den birine oturduk. Masanın öteki tarafına mı otursaydım, manzara daha mı güzel acaba diye bakınırken tam karşımdaki dağların ardında bir turunculuk gördüm. Telaşlandım önce. Eyvah, yine mi yangın var? Biraz bekleyince o turunculuk yükselmeye başladı. Ahh, dolunay! Ne kadar güzel, ne kadar etkileyici…Güneşten aldıklarıyla güneşi kıskandırmak istercesine canlı…

Annem çok etkilenir dolunay zamanları. Uykuları kaçar, neredeyse bütün gece oturur. Ben kendimde fiziksel olarak o kadar yoğun bir etki gözlemlemiyorum. Sizde durumlar nasıl?

Bu sabah 5:30’da alarm çaldığında tam da geriniyordum. Kollarım başımın üstünden uzanırken kulaklarımı örttüğü için yanlış duyuyorum herhalde dedim. Kollarımı indirince de susmadı alarm. Yogacı kişinin kalkıp kapatması gerekiyormuş haliyle.

Bugün tam güzel güzel yogamı yaparken bir parantez geldi aklıma, hadi onu da yapayım dedim. Onu her zamanki yerine koymayınca aklım karıştı, sıralama şaştı. Sonradan toparladım ama biraz çorba oldu gibi hissettim. Neyse, ara sıra olabiliyor böyle. Bir nevi beyin jimnastiği…

Sonra dün başladığım öyküme devam ettim. Sonunu nasıl bağlayacağıma dair en ufak bir fikrim yok!! Yazdıkça açılacağını ümit ediyorum. 

Şimdi de size yazmadan güne başlamak istemedim. Blog yazılarını okumaya bu sabah vakit kalmadı. Gün içinde hepsine bakacağım. Çok merak ediyorum yazılarınızı. Her biri yeni yeni kapılar açıyor. 

Sevgiyle…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s