Neşe – Gün 16

Merhaba Herkes

Günler, canım Einstein’ ı haklı çıkarma çabası içine girmiş gibi  karaya ayak basma sürem Dünya’nın kendi ekseni etrafında bir kerecik olsun dönmesine yetmez iken Dolunay’a kadar geçen süre zarfında mata ucundan da olsa 28 gün hareketinin vermiş olduğu motivasyonla basabildim. Dolunay’dan sonra iş yoğunluğu azalıp gün doğumlarına yetişebilecekken olgunlaşmamış yumurta isyanı bedenimde vuku buldu. Vakitsizce gelen isyanın öncüsü lekelere kulak asmayıp ara sıra olabilir, haber değeri yok muamelesi yapıp belgesel yayınıma devam etmem neticesinde durum epey kötü bir hal aldı. Yoğun kanama nedeniyle tansiyon düşüklüğü, ellerde titreme dolayısıyla yapabildiğim tek hareket şavasana şeklinde uzanmak oldu. Tedavi neticesiyle (umarım) yarın kanama 10 günlüğüne duracak ve sonra tekrar normal düzenine girecekmiş.

İlaç yardımıyla yapay bir kesilme ve 10 gün sonra olacak ilk kanama yapay bir kanama olacak. Bu süre içerinde yogama devam etsem mi etmesem mi, sadece meditasyon mu yapsam bilemiyorum. Aslında iç enerjiyi kalbin yukarısına taşımak ise durum meditasyon da yapmamam gerek ya da zamansız olduğundan iç enerjiyi kalbin yukarısına taşımamın  faydası mı olur kafam çok karışık…..

Bu 28 günü ne şekilde tamamlarım bilemiyorum, tavsiyelere açığım. Her koşulda sizleri okumaya devam edeceğim. Tavsiye demişken boylu boyunca yatışlarım esnasında okuduğum Ursula K. Le Guin’in “ Zihinde Bir Dalga “ isimli kitabını özellikle yazmaya ilgi duyanlara çok çok tavsiye ederim

Sıhhatle kalın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s