yağmur – gün 4-5: yalnızlık ve birliktelik

Bol sessizlik ve bol yeşillikli zamanlar. Kendime dönmek ve dışarıya ufak ufak açılmak hali. Sabah erken saatlerde biraz kuşları, biraz da rüzgarı dinleyip evde takılma halinden yavaş yavaş sokaklara çıkmaya ufak ufak sosyalleşmelere giriyorum.

Dün (pazartesi) malum ay günü ertesinin ağırlığı hala üzerimdeydi, mat serildi, gerekli malzemeler alındı ve gün pratikle başladı. Yalnız başıma, her bir an yeniden keşfettiğim bedenle çalışmayı da özlemişim. Yumuşak ve sakin bir akış olduğu kadar oluyordu, zorlamdan, geldiği haliyle. Bir de yeni bir hal daha eklendi buna. Oldukça görmeyen miyop+ astigmat gözlerimi çıplak, gözlüksüz, olduğu haliyle kullanmaya başladım. Dışarı çıkarken henüz cesaret edemiyorum ancak evde ve yoga yaparken çok hoşuma gitti bu gözlerin özgür hali. Her şeyi berraklaştıran o merceklerden 6-7 saat kurtulmak içerden görme ve hissetme halini, duyumları gözlemlemeyi sanki daha bir keskinleştiriyordu. Tabi dışarı çıkmam gerektiğinde uzun bir süre gözlüğü nereye bıraktığımı arıyordum ve biraz da gülüyordum kendi kendime.

Bu sabah yeniden Mysore severler kulübü olarak toplandık. 3 kişiydik kocaman alanda ama 2 nefesin ve bedenin varlığı ısıyı, enerjiyi bir şekilde değiştiriyor, güzel bir etkileşime sebep oluyordu. O birliktelik halinin de bağımlısı olmadan, o an olduğu haliyle sevdim. Dünden bugüne değişen şeyler çoktu belki bir açıdan bakınca bir yandan da dün zaten düne ait geçip gitmiş bir buluttu. Ne yalnızlığın cazibesi ne de birlikteliğin ateşi değil de her türlü o an’daki özgünlük halini buldum. Bu da böyle bir günler dizgisi olsun.

yağmur – gün 4-5: yalnızlık ve birliktelik” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s