Beste I – Gün 17

2 gündür kırmızı çadırdayım. Benim bir de kırmızı çadırın içine girmeden önce önünde beklemede geçirdiğim günler var. Günde bir iki damla gelen fakat bir türlü çözülmeyen reglim yüzünden hemen giremiyorum içeriye. Ama normal prelüdleri de yapamıyorum. Hocamın verdiği seriyi yapıyorum çözülmesi için. O da yarım saat bile sürmüyor. Neyse 3 günün sonunda giriyorum ya içeri bu sefer de dışarı çıkamıyorum bir türlü. En az 4, bazen 5 gün. Etti mi size 7 ya da 8 gün. Burda bitmedi ama. Bir de 22-23 günde bir regl oluyorum. Yani bana prelüdleri kesintisiz yapabilmem için sadece 15 gün kalıyor. Bu kadarı yetmezmiş gibi bir de bir hafta önceden şişmeye başlıyorum. Yani bana prelüdleri uddiyanalı ve kesintisiz bir şekilde çalışabileceğim sadece 1 hafta, şanslıysam 10 gün kalıyor. 

Çok dertliyim a dostlar. Zaten üşengeç bir yapım var. Bir de bu kadar ara vermek zorunda kalınca düzenli bir çalışma oturtmak benim için büyük mücadele. Reglimden sonra düzenli bir şekilde çalıştığımda bir hafta sonra iyi bir momentum yakalıyorum. Tamam diyorum burdan sonrası akıp gidecek. Hoop bi bakmışım, karnım, göğüslerim şişmiş. Gitti uddiyana. Olsun diyorum uddiyanasız da olur. Oluyor olmasına da aynı his olmuyor, biliyorsunuz işte. 

Böyle can sıkıcı bir döngüm var işte benim de. 22-23 gün ne allahını seversen, bari 25’e kadar bekle. Hayır bir de gelecekmiş gibi yapıp gelmiyorsun gözümüz yollarda seni bekliyoruz bu sefer de. Ah ah ne zorladınız beni sevgili yumurtalıklarım.

Hocam karaciğerime dikkat etmemi soyledi. Bu ay pek özen göstermedim maalesef. Önümüzdeki ay daha dikkatli olmaya kararlıyım. 

Valla özeniyorum kırmızı çadırdan sizi izlerken. Özledim yogamı. Aslında böyle günlerde yoga okumaya niyetlenmiştim ama yapamadım. Gerçi 28günyoga blogumuzu bayağı sıkı takip ediyorum.

Aile ziyaretlerindeyim ya, ki ben aile diyince siz koooca bir sülale düşünün, kendime zaman ayırmam, yalnız kalmam iyice imkansızlaştı. Aslında o yüzden reglimin buraya denk gelmesi fena da olmadı. Yarın biraz erken kalkıp deniz kenarında yürüyüş yapmak ve biraz okuma yapmak niyetindeyim. Hadi hayırlısı…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s