Matın Tezenesi Onur II – Gün 18: VIPPASANA’dan ÖNCE SON ÇIKIŞ

Merhaba okur, sizler de sabahtan akşama börek çörek yiyip gün boyunca sadece yayılarak fit kalmak istemez misiniz? Ya da fotoğraftaki dolmalardan tencere tencere yuvarlarken detoks yapmak?

lahana.jpg

Ebem de ister ama öyle bir dünya yok… 

Bugün yatakta gözümü açar açmaz göbeğimi fark ettim. Çok sinir bozucu. O kadar ki twistlerde dizime takıldığından potansiyelimin çok gerisinde çevriliyorum. Sanırım bacaklarım da yeterince güçlü olmadığı için bunun diyetini belim ödüyor, ağrılar başlıyor. İki gündür kahvaltı ve yemek hazırlama sanatına adadım kendimi. Organik ve dikkatli, az ve öz, gerek dokusu gerek kokusu itirabiyle doyurucu ve besleyici kahvaltılar ve akşam yemekleri. Karar verdim kahvaltıda daha çok yiyeceğim, öğle yemeğini atlayıp akşam yemeğinde de hafif şeyler tüketeceğim. Cuma başlayacak vippasanaya da bir ön hazırlık olsun.

Ancak 10:00’da uyanıp matımın başına geçtim (aslında mat kullanmıyorum, yoga alanım mı desem?). Carana’nın sayısını arttırıp 4 tekrar yaptım, sonra Balakrama’ya geçtim, dün yazdığım gibi Jiva Chalana’nın ardına Chakra Mandala ekledim, bittikten sonra ılınmalara geçmeden bir tekrar daha yapıp bitirdim. Şöyle bir uzanayım dedim, bir yattım kalkamadım, o cattail senin bu saddle benim yin yin takıldım yarım saat kadar. Çok da iyi geldi, kaç zamandır yapmıyordum, pratiğin üstüne yumuşatıcı bir cila sürülmüş gibi hissettim bittiğinde.

Akşam dersim var. 19:00’da Acıbadem’de. Biraz erken çıkıp Kadıköy’den bir şeyler almam lazım, sonra ders, sonra  hoop sevgilinin kolları. Bir de yeni paragraf yazmam icap eden bir öyküm var tabii, şimdi evden çıkana kadar biraz onunla ilgileneyim, hadi kalın sağlıcakla!

Matın Tezenesi Onur II – Gün 18: VIPPASANA’dan ÖNCE SON ÇIKIŞ” üzerine 9 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s