Ayça II – Gün 17-18-19

Seni aldatıyorum #28gunyoga! Yok yok, yanlış anlaşılmasın. Yogamı yapıyorum her sabah (gün doğumunda aç karnına bir doz).  Sizin yazdıklarınızı okuyorum. Yazı da yazıyorum ama buraya değil! 

Ben kendimi bir öyküye kaptırdım sangha. Yogadan sonra öykümün başına oturuyorum. Onunla başbaşa bayağı bir vakit geçiriyoruz. Kıskanıyor galiba sizi, onun için gevezelik ettikçe ediyor, sonra buraya yazmaya zaman kalmıyor. Bugün ona seni deniz kenarına gezmeye götüreceğim deyince biraz sakinledi. Ben de fırsat bu fırsat size yazayım dedim.

Sabah kalkışları artık otomatiğe bağlanmaya başladı. #28gunyoga’ya ilk başladığımda akşam yatarken pazarlık yapıyordum, alarmda 5:30-5:40 ve 5:50 seçeneklerim vardı. Ve ben genelde o 10-20 dakikalık uykulara çok ihtiyacım olduğunu düşünerek 5:50’yi seçiyordum. Son birkaç gündür sanki servise yetişmem gerekiyormuş, başka seçeneğim yokmuş düşüncesiyle alarmı 5:30’a kurup yatıyorum, sabah bu kabullenişle kalkmak daha kolay oluyor. 

Bu aralar yine Sarpa’cığımla pek hoşsohbetiz (!). Çok cilveli, beni nefes nefese bırakıyor. Bazen de kızdırıyor. Bu harekette zaman zaman öfke dalgaları boynumdan yüzüme yayılıyor. Dün Ali ve Fatoş’tan ilham aldım, bu sabah her zaman 3 tekrar yaptığım Sarpastana’yı 5 tekrar yapayım dedim. Demez olaymışım! Nasıl bir ateş bastıysa yüzüme, söylendim durdum bu da yapılacak şey mi diye…Sonra barıştık ama, iyi ki yaptın kız deyip makas aldı yanağımdan.

Benim ufaklıklardan biri geldi, kapatmam lazım Sangha. Sevgilerimle…

Ayça II – Gün 17-18-19” üzerine 6 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s