Alper – Gün 22

Merhaba sevgili sangha!

Sabah 6.30 gibi alarmsız kalkıp Balakrama  yapmasına yaptım da ısınmalarda uyumamak için zor tuttum kendimi. Ilınmalar bittikten sonra temzilik yapmak da yoga kafasını korumanın yollarından birisiydi galiba diyerek bulaşıkları makineye kaldırdım, çöpleri ayrıştırıp kapının önüne çıkarttım. Elime kitabımı alıp koltuğa geçtiğimde bir bölüm ya okudum ya okumadım baktım gözlerim kapanıyor. Allah allah yeni yeni adetler, yok öyle uyumak falan derken gözlerimi açtığımda saatler 11.40’ı gösteriyordu. Kahvaltı hazırlayıp blogu okudum. Baktım herkes dertli ben de piyano çalışmayayım o zaman dedim. Öyle demesem de çalışmaya başlamayı geciktirdim de geciktirdim. O kadar oyalandım ki toplamda 2 saat süren verimsiz çalışmamı bitirdiğimde saat 19.00’du. çalışmaya erken başlamak gerekiyor ya da başlamayı düşününce hemen oturmak gerekiyor yoksa böyle sündükçe sünüyor.

Benim size dünümü verimli bir gün olarak anlatırken atladığım bir şey vardı. Ayakkabı almak için bir alışveriş merkezine gitmem gerekiyordu. Sonrasında da Kadıköy’de bir arkadaşımla buluşacaktım. Belki bir şey olur diye mağazadaki işimi sabahın köründe halledip arkadaşımla olan randevumu iptal ettim. İşin kötüsü artık bu durum, bu korku hali normal geliyor. Böyle hissettiğim için bozulmuyorum da euro 4 küsur olunca ve İtalyan arkadaşlarım Türkiye seyahatlerini iptal edince fena halde bozuluyorum.

Saat 19.30 gibi ikinci prelüdü yaptım. İki kere yapınca o tek bir prelüd için girilen pazarlıklara hiç girmiyorsun. Defne hocanın da dediği gibi iki kere yoga yapmak için günü iyi planlamak gerekiyor. ben de her gün iki kere yapamayabilirim ama böyle küçük hedefler koyup yapmak (ben 3 gün koymuştum tamamladım) çok iyi geliyor (bu lafa da sinir oluyorum, hele derste duyunca ürperiyorum). Herkese tavsiye ederim. Kendinize iyi bakın sangha.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s