Ayça II – Gün 20-21-22

Alışkanlık edinmek istemezdim ama en son ne zaman yazmışım diye baktığımda yine bir üçleme yaptığımı fark ettim. Uzak da değilim aslında buralardan. Gün içinde bütün blog yazılarını okuyorum. Önce sınıf arkadaşlarımdan başlıyorum malum. Sonra   sırasıyla büyük sınıflardan tanıdıklarımı, büyük sınıflardan tanımadıklarımı, sonunda da hiç tanımadıklarımı okuyorum. 

Tatildeyken blog yazılarımı güncel tutmak zor oldu. Ama bugün evime döndüm sangha! Hatta 2 saat önce kapıdan girdik, ben yoldan aldığımız sebze-meyveyi dolaba yerleştirdim, bir posta çamaşır attım makinaya, hızlısından poşet çay koydum kendime ve hemen size haber vereyim dedim.

Eve girince düzenimi özlediğimi fark ettim. Göçebelik pek bana göre değil galiba. Aslında çoğu yere kolay uyum sağlarım. Eşyalar hemen yerini bulur, anahtarlarımı, gözlüğümü koyacağım noktalar bile yeni bir odaya girdiğimde bellidir kafamda (düzenli bir oğlak kadını var karşınızda!). Belki tek başıma olsam daha farklı hissederdim ama çekirdek ailenin her bir şeyini düşünmek, bavullara koyup gittiğin yerde yeni bir düzen kurmak, sonra onu tekrar bozup geri getirmek biraz yordu beni. Galiba bir tatile ihtiyacım var 🙂

Yogama gelirsek, yazmadığım son iki günün birincisi uzunca, ikincisi ise parantezsiz ve kestirmeydi. Neden derseniz, tatilin sondan bir önceki gecesi diye yeme içmeyi abartmışız, sabah her yediğim hala boğazımdaydı. Hele Kurmastana’da Chardonnay’ler burnumdan fışkıracak diye korktum. Bir daha kendime böyle eziyet etmeyeyim diye ne tövbeler ettim, duymanız lazımdı.

Bu sabah da 5’te yola çıkmadan Alper’in kaytarma yogasını yaptım. Yarın tekrar parke üzerinde yoga yapmak için heyecanlanıyorum desem yalan olmaz. Bodrum’un seramiklerine şu geçen 16 günkü katkılarından dolayı teşekkür ederim ama lafı fazla uzatmayayım, parkede yoga gibisi yok!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s