Ali – Gün 23

Merhaba Sangha,

Yaklaşık bir hafta süren yükselişimin yavaşladığı ilk gün oldu bugün. Kafam sürekli önümüzdeki hafta boyunca yapmam gereken işlere gitti. Bedenim şaşırtmacalara şimdiye kadar vermediği kadar sert tepkiler verdi. Ben daha da yumuşar derken sanki daha da sertleşmişti eklemlerim. Baktım nefes dilediğim gibi akmayacak, ati kranta‘dan sonra uzandım kayışa, dirseklerimi bitiştirip bağladım, kendimi en garip hissettiğim ve diğer hareketlere kıyasla deneyini yapmaktan çekindiğim mayurasana‘yı defalarca deneyimledim.

Dirseklerimin karnıma batan kısımları daha da içeri gömülürken, ayak parmaklarım da alnım da yerdeler. İkinci denemede alnım yerden kalkıyor, ayak parmaklarım yere değmesin diye bacaklarımı kaldırmayı deniyorum ama nafile. Çok küçük bir an yerden temasları kesilir gibi oluyor -ya da bana öyle geliyor- ve tekrar parkeyle buluşuyorlar.

Şirince’de, ilk kez mayurasana‘yı yapacağımız zaman heyecanla karışık bir korku hissetmiştim. Bugüne kadar da ne zaman tekrar yapacak olsam aynı karışık duyguyu hissediyordum. Bugün biraz daha yakınlaştık, birbirimizi tanımaya başladık sanki. Kısmet.

Yarın sabah Pınar’la etüt dersimiz var. Uzun bir aradan sonra (tamamıyla değilse de) sangha’mla bir araya gelecek olmak çok güzel.

Ali – Gün 23” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s