Sevgi-Gün 9

Merhaba,

Her gün biraz değişiyor sabah rutinlerim. Değişmeyen kemikleşen bir bölüm var. Sıralamalar oturdu ve çok memnunum bundan.

Bugün yoga akışımı değiştirdim. Aldığım derslere paralel yapmaya karar verdim. Aynı şeyleri periyodik olarak yapmanın gelişimi ne kadar arttırdığını kavradım.

Bu sabah ilk olarak yazmak istedim. Kafam çok kalabalıktı. Bu tür durumlarda defterime yazıyorum. Bir çok defterim oldu ki bu beni mutlu ediyor. Her bir defter gelecekte yapmaya niyetlendiklerimin planı gibi, kaybolduğumda soruyorum kendime, hayırdır ne oldu? Hiç sormadığımı farkettim bu yazmalar dışında. Sanki özen gösterilmeden büyüyen küçük bir çocuk gibi kalmışım. İlgilenilmeyince dudağını bükmekten bile vazgeçmiş bu çocuk.

Öte yandan bir şey daha farkettim kendimde. Yalan söyleme meyli. Yalan söylemeye gerek olmadığında bile söylüyorum. Bir tarafım var, salak mısın diyorum niye anlatıyorsun her şeyi, birer birer her şeyi yalansız anlatan bir yanım ve gerildiğinde yalanların arkasına saklanan diğer yanım. Otorite ilişkilerimde en çok var bu. Gülümse maskeni tak ve sen olmayan birini oyna ki aslını görmesinler; çünkü insanlar kötü, kendini koru gibi bir inanç oluşmuş.

İnsanların iyi veya kötü olmasının bir önemi yok senin için, tabi ki etkileyecektir seni bu ama hayatının merkezinde insanlar yok. Sen varsın. Sen nasılsan da öyle hayatın. Ve iyi ya da kötü olmanın da öyle sandığım kadar önemi yok, önemli olan kendi kendime sadık olmak, sahici olmak, samimi olmak; bu da iyinin de kötünün de kabulüyle oluyor..

Sevgiler,

Sevgi 🙂

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s