Sevgi-Gün 10

Merhaba sangha,

Burada sangha diyerek seslenmek ilk kimin fikriyse onu kocaman öpüyorum; çok tatlı çünkü böyle seslenmek ❤ Ben de böyle sesleneceğim artık, çok sevdim 🙂

Buraya katıldığım ve burada yazılanları daha sık okuduğum için mutluyum. Benzer arayışlar ve benzer farkına varışlarla her gün karşılaşmak çok güzel.

10 gündür bir çabanın içindeyim evet, hatta belki daha uzun zamandır süren bir çaba bu ama on gün önce 28 gün için aynı rutini takip etme kararı aldım. Ve her geçen gün olmadı bu gün, bugünü saymasam mı gibi iç seslerim oluyor. Çabamı takdir edip tam olmayışını da kabul ediyorum sonra.

Her gün de bir değişiklik yapma isteğim oluyor. Bunu böyle değil, şöyle yapayım gibisinden. Ama bu gün şunu iyi anladım, rutin oluşturmaksa amaç bunun her gün aynı saatte başlaması da önemli. Haftasonu girince araya bir rahatlık oluyor. Bir de geçen az uyudum yoruldum bugün çok uyuyayım diyorum. O zamanlarda nasıl karar vereceğimi bilemiyorum. Uyumayı seçiyorum her defasında. Bugün 05:30’da kalkmaya niyetlenip saati 05:10’a kurup erteleyerekten 05:40 gibi tuvalete kalkıp yatıp meditasyon app günaydın ı açıp uyuyup tekrar 06:00’da kalktım 🙂 Aslında uyanayım diye açmıştım o ses kaydını sızmışım. Kalkar kalkmaz yaptığım rutinleri oturttum iyice onları aksatmıyorum. Ama ondan önce yazsam mı diyorum 10 dakika kağıt kalemle önce zihin temizliği yapmış olurum. Çünkü en çirkin, en ahlaksız, en serseri, en bi fena sesim o sabah kalkınca oluyor 🙂 Dün öyle yaptım mecburen çünkü o ses bağırmak ne kelime hönkürüyordu 🙂 Bugün o uyanamama beni rahatsız edince direk başladım mat öncesi hazırlıklara. Zaman dar olunca suda bir çalkalanıp kurulanıp giyinip geçiyorum. Duş alınca daha iyi oluyor ama ona zaman gerekiyor. Onun için belki de en iyisi saat 05:00’te kalkmak. Çünkü ağır ağır hareket etmek hoşuma gidiyor sabah. Sakinleştiriyor beni. Sabahları aceleyle telaşlı hazırlık yapmak beni gün boyu o duyguda tutuyormuş meğer. O yüzden evden çıkma zamanım kendi seçimimmiş gibi davranıp mecburiyetten çıkıyorum hissi yaratmamaya çalışıyorum kendime.

Yani sabah meditasyon yerine yazmak daha mantıklı duruyor buradan bakınca. Olmuyor çünkü o öyle. Her sabah duş almayabilirim evet aladabilirim bu seçim şansımın sabah olması lazım o yüzden de aynı saatte kalkmak önemli. Hem duşa ayırdığım zamanda başka bir şeyler yapar daha rahat olurum kesin. Evet erken kalkan yol alır görüyoruz ama sabah 5’te kalkmak da devrim ötesi benim için 🙂 keep calm and hayırlısı be gülüm diyorum.

Bugün şikayet etmekle ilgili bir yazı gördüm, alibaba.com CEO’sunun caps’iyle 🙂 Çok güldüm ona. Bu sabah sık sık dedim onu kendime, kızım şikayet etme acık bi sus diye. Karşıma çıkması güzel tesadüftü. Böyle şikayetçi, piis, çok bilen, yargılayan sesimizle baş etmenin belki de tek belki de en güzel yolu mizah. Onu geliştirmek lazım. O ses konuşunca onla alay edeyim bari biraz, onla alay etmenin bir yolunu bulayım birlikte eğlenir bu davayı kapatırız belki :)) Challange accepted 🙂 HIMYM’nin de bahsinin geçtiği bir diğer yazıya da selam çakmış olayım. Ben de Leyla ile Mecnun’u yeniden izliyorum o alaycılığı arttırmada katkısı büyük, Burak Aksak’ın, Onur Ünlü’nün, tüm oyuncuların, en sevdiğim Serkan Keskin’in..

Sevgiler sangha,

Sevgi 🙂

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s