Fatoş II- Gün 25

Merhaba sevgili sangha!

Ben yazmayalı biraz zaman oldu. En son kırmızı çadırdaydım hatırlarsanız. Bu defa kırmızı çadır çok sakin geçti. Çadır dahilinde etüt dersimizi oturarak izledim. Yoga dersi izlemek de değişik bir deneyim oluyor benim için son ikidir. Sınıfa her biri ayrı hikaye getiren bambaşka vücutları izliyorum, hikayelerin hareketlerin uyumunda kaybolmasına hayretle şaşırıyorum. Herkesin içine dönerken büründüğü yoğun sessizliklerine ve ciddiyetlerine hayran kalıyorum.

Bir de dersi izlerken yoga yapmayı ne kadar özlediğimi fark ettim. Halbuki sadece 3 gün ayrı kalmıştık. Sonra dersi izlerken, izlemenin de ne kadar motive edici olduğunu düşündüm. Başkalarını izlerken kendimle ilgili keşifler yaptım, yeni hedefler koydum. Yani kısacası sınıfla beraber yapamasamda, öğrenmeye devam ettim.

Bu ayı bitirmeye üç kala, hafiften bir değerlendirme yapamaya başladım bile. Geçmekte olan ayda niyetim, her sabah gün ağarırken aynı saatte uyanıp, belirli bir tekrar sayısının üzerinde yapmaktı. Her sabah aynı saatte uyanma niyetim hemen sonuçlanamadı. Süreç ilerlerken güneş doğmadan kalkmaya evrildi. Yardım çağrısı yaparcasına yazdığım yazılara sevgili Pınar’ın yardım için çözüm önerisi arayışı ile tam bir dayanışma oldu ve bizim sabah bülbülleri grubu oluştu. Dünya üzerindeki en şirin WhatsApp grubu olabilir bence sabah bülbülleri. Pınar’ın şu yazısında anlattığı gibi, birbirimizi uyandırmaya başladık. Ben birine söz verdiysem tutmayı seviyor olduğumdan dolayı, her sabah güneş doğmadan 5.30’da uyanır oldum bu grup sayesinde. Yoga yapamayacak olsam da uyanıyorum, ev işi yapıyorum, oturuyorum, kitap okuyorum. Bazen biraz uyanık durup geri uyuyorum. İki gündür alarmdan önce uyanıyorum. Çok memnunum durumdan. Sabah insanı olmaya doğru evriliyorum sanırım.

Yeni döngüye çok güzel niyetlerim var, şimdiden birazını yapmaya başladım. Altyapı çalışması diyebiliriz. İlk niyetim saymayı bırakmaya çalışmak. Bu konuda Ali’den ve siz sevgili sanghamdan ilham almayı planlıyorum.

İkinci niyetim bu ay sonunda yaratıcı çalışmalarımın meyvelerini topluca paylaşmak. Yaratıcı çabalarımın sonuçlarını paylaşmanın zorluğunu yaşadığımdan daha önce bahsetmiştim. Bu ay sonuna kadar en az altı yeni bestemi kaydedip, paylaşmayı hedefledim.

Ve üçüncü niyetim yeni çizim defterime her gün bir şeyler çizmek. Bu nereden çıktı diyeceksiniz? Geçen gün birden fazla yaratıcı aktivitenin birbirini beslediğine dair izlenimlere kapıldım piyano başındayken. Bir de çok güzel yeni kalemlerim var, renklerine bayıldığım. Onları kullanmak için fırsat doğuyor, ayıptır söylemesi.

Bir de her sosyal medyayı açışımda birkaç dakikadan fazla geçmişse kendime “şimdi bunu bırak ve eline bir kitap al!” diyorum. Çok işe yarıyor. Bu ay muhteşem kitaplar okudum, o yüzden elimi kitapla doldurmaya devam edeceğim.

Sağlıcakla kalın! En önemlisi sağlık.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s