Serap Gün 25 – Sonra bir ev boyadım sana, kapısı mavi zili deniz

PicsArt_07-20-06.03.27.jpgAkşam yürüyüşünden

Çal, çalsana kapımı sangha. İhtiyacım var bu aralar zira tırlatmalı hallerdeyim son birkaç gündür. Normalde sinirlenmeyeceğim şeylere sinirlenir oldum. (Biri şampuanımı almış, başka bir banyoya götürmüş, sonra geri getirmemiş. Deli dana gibi şampuan ararken çıldırıyorum mesela!) Ya da biri bana haber etmeden başka bir kıtadan eşyalarımı yollamış, 3 kuruşluk şey için yazmış 500 kuruş, haliyle gümrüğe takılmış. On beşer dakikadan iki kez hatta bekliyorum telefona bakan yok. Konuştuğum müşteri temsilcine açıklıyorum durumu, umursamaz şekilde kırk beş dakika bekleyenler de var diyor, delleniyorum! Lanet olsun, alın gümrüğün olsun her şey diyesim geliyor, diyemiyorum. Gereksiz yere bir sürü para ödüyorum. Kırmızı çadırın yaklaşan ayak sesleri bunlar, biliyorum. Bilmek çare oluyor mu, ıhhhhh.

Sabah 6.00 da uyandım bu sabah. (Soldan kalkmış olacağım ki pek bir hezeyanlı geçti bugün!) Kapalbhatiyi yüzlük ikinci tur bitimi bıraktım. Nadi sodhana birkaç turdan ileri gidemedi. Hadi o zaman güneşe selam, eğil, kalk. Yine Sivananda serisi, yine sabah katılığı. Ben 3 yıldır nerdeyse her sabah (İstisnalar hariç elbette) yoga yapıyorum, bu sabah katılığı yeni yeni peyda oldu. (Bir süredir dışarda uyuyorum, ondan mı acaba?) Şikâyetsiz, pazarlıksız yoga yaptığım sabahları özlüyorum. Bu sabah da Allah kabul etsin yogası  😦

Kahvaltı sonrası kendime soruyorum, yazı yazalım mı? Zaten yoganda anlatacak bir şey olmadı diyor, Ihhhhh. Peki. İtiraf edeyim kampta huysuz olan sadece ben değilim. Kırmızı çadıra girmesi yakın birden fazla kadın bir arada olunca durum vahimleşiyor. Herkesin hey heyleri üzerinde. Ortam yüksek gerilim hattı gibi. Ben kimseye bulaşmadan sakin sakin köşemde takılıyorum. Sonra ilk paragraftaki durumlar vuku buluyor, sinir katsayım yükseliyor. Hani barometrenin yükselen kırmızıçizgisi var ya, aynen öyle.

Tebdili mekânda ferahlık var deyip bisikletle turlamaya karar veriyorum. Sadece iki bisiklet kalmış, birinin tekerliği patlak diğerinin zinciri atık! Olsun, yürürüm diyorum. Çıkıyorum yola. İçerdeki dürtüyor, Abida dinleyelim, nolur. Depresife bağlama diyorum, yürü, bak her taraf ne kadar güzel. Yüzyıllardır telefonumdan silemediğim- gerçekten oldukça- karışık listemi açıyorum. Sus duymasın diyor. İyi, duymasın. Dolunayda hortlayan uzak geçmişten sonra gün içinde yaşananlar sebebiyle yakın geçmiş de hortlamış durumda. Hortlasın bakalım. Doğanın güzelliğinden büyüleniyorum. Bak işte diyorum, ne var darlanacak? Her şey o kadar güzel ki. Güzellikleri belgelemek lazım elbette. (Fıstık benim olacak, nıha ha ha haaa !) Yürüyorum, yürüyorum, fotoğraf çekiyorum, yürüyorum. Sonra o masalsı yere geliyorum. Doyamıyorum gün batımını izlemeye. Çalan şarkı ne kadar “kırılgan” olduğumuzdan bahsediyor. Tam yeri diyorum, çok seviyorum Sting’i. Şezlongta uzanmış şükranla doluyorum gün batımı renkleri karşısında. Atıyorum kendimi suya sonra, ohhhhh. Negatif ne varsa alıp götürüyor su.

Kampa geldiğimde herkes akşam yemeğini bitirmişti. Birkaç bir şey alıp sessizce yedim yemeğimi. Bugün kamptan ayrılacaklar vardı. Otobüs saatleri gelene kadar onlarla sohbet ettik. Gidenleri uğurladık. Gül Game of thrones izleyelim, projektör çalışıyor mu bakalım, çekirdekte alırız dedi. ÇEKİRDEK lafını duyduğum an olay koptu zaten benim için. Perdeyi gerdik, oturacak yerleri hazırladık. Gidecekleri otobüse bırakıldıktan sonra diziyi izlemeye başladık. Kampta kalan Rus çocuk Türklerin çekirdek sevdasıyla dalga geçti. Uyku saatimin yaklaşmasıyla bölümü sonunu güç bela getirdim. Bu gece homini gırtlak, pufidi kandil, tumba yatak bitti.

PicsArt_07-20-06.01.47.jpg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s