Sevgi-Gün 12: Jack’in kırık kalbi

Günaydın sangha,
Dün alarmı kurmamışım sangha. Neyse ki servise yetişebileceğim bir saatte kalktım. Spor salonunda yogamı yapar üstüne belki biraz da koşar öyle giderim işime gücüme. Servisten yazıyorum şimdi. Uyanamadım da. 12 gündür bu kadar uykulu olmamıştım. Bedenim bana süpermen olamaycasın kızım diyor ne sandın. Olcam mı sandın bi de 12 günde diyor.
O bu değil de sangha benim derdim başka mı acaba? Dün çünkü bilgisayarımın alarmı bugünün eski sevgilimin doğum günü olduğunu hatırlattı. O yüzden bu güne uyanmamak istemiş olabilir miyim diyorum. Jack'in kırık kalbi olarak. Bunca yıl geçti üzerinden bunun üzerinden hala melankoli mi üretiyorum ya da gerçekten canımı sıkan bir şey mi var? Ben melankoli ürettiğimi düşünüyorum. Öyle ki, kaçtığım sığınak oldu uzun bir süre. Ben onu seviyorum o yüzden hala yalnızım gibisinden. Yalnızım çünkü çok kırılganım, hassasım bu hassasiyetime göre davranabilecek kimse yok çevremde. Budur. Şimdi netim ya, sevmiyorum onu ayrıca. Hatta hiç sevmiyorum kendisini. Gıcık da oluyorum. Sinsi köpek. Ohooo burda duygular çorba olmuş da pek tavuk suyundan değil :)) Hala mı samimi olamıyorum kendime bu konuda? Bir kuyruk acısı var, duygularımı yüzüne söyleyememişlik var. Hikaye yarım kalmış bitmemiş gibi oluyor ve sırtımda da koca bir yük oluyor. Bana ne yoksa hayatımda olmayan ve daha da yer etmemesini istediğim birinin doğum gününden?! Samimiyim hayatımda istemediğimi söylerken. Çok değişik bir insana dönüştü ve bu dönüştüğü halindeki türden, duyarsız, sözde cool, sıfır samimiyet, en başta kendine yalancı insanlardan bir tane bile istemiyorum hayatımda. Niye peki hala önemli benim için? Belki hayatımda bir devrim yapıp bana sevmeyi öğretti diye. Ama sonra aynı insan değildi, arayışları değişti ve ben hayatının bir parçası olmazdım o arayışlardayken. Bana saygısı da bitmişti bir de. Yani duygularımı ifade edemeyişimin kalıntıları aslında bunlar. Ben o gün, beni aldattığını farkettiğimde ona hesap sorarken bana yalan söylediğini anladığımda ona şunu demeliydim. Madem bana aldatmadığını söyleyerek yalan söyleyecektin, arkasında duramadığın bir şeyi neden yaptın, çocuk musun sen? Ayrılmak istiyorsan başkalarına ilgin varsa adam gibi söyle git hayatımdan. Madem yok sende o yürek, yapma böyle şeyler dimi. Eh madem ki yaptın ve burda beni yiyorsun, küfredecektim sangha ama sana saygımdan etmiyorum, bas git! Hayatımda kalacağına en çok güvendiğim insan olarak, insanlara güvenimi bu kadar sarstığın için seni affetmem mümkün değil. Bu yüzden de iyi ki değil ne yazık ki doğmuşsun..
Normalde öfkeli konuşmalarımı olumlarım bir şekilde. Bugün yapmayacağım. Zamanında diyemedim bunları. Kendime çok haksızlık ettim. Böyle kalsınlar.

Sevgiler sangha,
Sevgi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s