Serap Gün 28 – Son (Başlangıç)

PicsArt_07-22-01.09.34Kasabadaki yeni oğlan

Sonuncu günden herkese merhaba sangha. Bir döngünün sonuna geldik hep beraber. Ne güzel oldu sizlerle tanışmak. Hiçbirinizin yüzünü görmesem de pek çok insana nasip olmayacak şekilde,  doğrudan iç dünyalarınıza girerek tanıştım sizinle. Yazı insanın en çıplak olduğu yerlerden biri bana kalırsa. Kırılganlığınıza, insanlığınıza şahit olmak ne güzeldi, kendime daha fazla yaklaştım sayenizde. Her halinizde kendi hallerimi gördüm, minnettarım. Bu blog sayesinde gerçekleşen karşılaşmaların tesadüf olmadığını, bir gün cismen de tanışacağımızı hissediyorum.

Geçtiğimiz 28 gündeki hedefim her gün yoga yapmak ve yazmaktı. 1 gün hariç her gün yogamı yaptım ve yazmayı atladığım birkaç gün olduysa da ertesi gün hemen telafi ederek niyetimi gerçekleştirdim şükürler olsun. Yan niyetim de iyi bir yoga eğitmeni olmak için elimden geleni yapmaktı 28 günde. Bu niyetim bana öncelikle niyetlerimi daha ayrıntılı olarak dile getirmem gerektiğini öğretti 🙂 Çok genel bir niyet etmişim, dolayısıyla içini fazla dolduramadım sanırım. Bu niyet ” İyi bir eğitmen olmak için şu kitapları okumaya, bu egzersizleri yapmaya niyet ediyorum.” gibi daha belirgin olmalıymış. Bu da bir deneyim, bir sonraki döngüye inşallah.

Bu sabah 5.45 te uyandım ve hemen platforma geçtim. Biraz sessizce oturduktan sonra kısa bir nadi sodhana yaptım, sonrasında da güneşe selam.  Önceki iki günün ağırlığı üzerimden gitmiş bu sabah şükür. Her bir hareketin hakkını vererek Sivananda serisini yaptım. Son güne yaraşır bir pratik oldu. Hani derler ya; bir şeye nasıl başlarsanız başlayın ama sonunu iyi getirin. Sonuçta hatırlananlar hep sonlardır.

Ben karşıma çıkan işaretleri takip eden bir insanım sangha, okuduğum bir cümle, tanıştığım insanlar, gördüğüm bir resim, aklınıza ne gelirse. Bilin bakalım dün karşıma hangi kitap çıktı? Kendine ait bir oda – Virginia Woolf. Kendisi demiş ki; “Bir kadın kurmaca yazacaksa parası ve kendine ait bir odası olmalıdır.” Oda tamam da para kısmına bakacağız artık 🙂 Bu 28 günde gerek kitap, gerek film, gerekse tanıştığım insanlar bakımından karşıma belirgin olarak çıkan iki tema oldu; kadın olmak ve kurmaca yazmak. Bu ikisi üzerine düşüneceğim ben biraz.

Kasabada yeni bir erkek var sangha, fotoğrafta gördüğünüz sürmeli gözlü yakışıklı. Kendisiyle sevişmek pek keyifli. Şu anda da ilgi beklemekte benden bu sebeple ayrılıyorum aranızdan.

“Seni seviyorum” cümlesini pek fazla kullanan biri değilim normalde ama seni seviyorum sangha. Bir yerde tekrar karşılaşma dileğiyle hoşça kal. Her son bir başlangıçtır…

Serap Gün 28 – Son (Başlangıç)” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s