Sevgi-Gün 13

Günaydın sangha,

Bugün sabah rutinimin yoga kısmını yapamadım. Erken kalkmam gerekti ama yola hazırlıklardan annemin töre dizilerinin müziklerinden yol heyecanından uyuyamadım. Neyse ki bugün netiyi atlamadım. Dün onu da yapamadan evden çıkmıştım ve burun tıkanıklığımı yoğun hissettim. Bu aralar olumsuz şeylerden bahsediyorum sangha, canını sıktıysam affet. Ama en temelde tüm bunları kendimle barışmak için yapıyorum. Barışın sözü savaş olmadan edilmez. Niyetim bu olumsuzlara rağmen çabalamayı sürdürüp hayatımın sorumluluğunu da elime almak. Ya söylenirim, tembelleşip donuklaşırım ya da çabalarım kazanır ya da kaybederim ama canlı kalırım. İnsanlar yin ve yang a be kadar karşı da dursalar( dün felsefeci biriyle konuştum da üniversiteden, Doğu felsefesine felsefe denmesine bile karşılar) hayat kaos ve kozmostan ibaret. Yık ve yeniden yap. Bir şeyler doğarken bir şeyler de ölüyor. Ve bu sürekli oluyor. Olmasa yaşam olmaz.

Rutinlerime çok sıkı tutunmuyorum bu ara maalesef. 9 gün yoga kampına gidiyorum pratiğim bol olacak ama rutinlerim ne olacak bilmiyorum. Oranın koşullarına göre belirlenecek artık. Heyecanlıyım. En son ekim ayında gittiğim 3 günlük kampta bir dünya şey değişti hayatımda. Şimdi neler olacak çok merak ediyorum 🙂 Seninle de paylaşmayı isterim sangha. Bunun için bol bol zamanım olacak ama tabi ben neyin içinde bulacağım kendimi kim bilir?! Merakla bekliyorum..

Dün sabah buraya yazdıktan sonra günüm dolu dolu geçti. Dürüstlüğü ve samimiyeti elimden bırakmadım. Ve canlandım, içim kıpır kıpırdı. Kendine sadık olmak müthiş bir şeymiş sangha. Vesile olduğunuz için teşekkürler 😊 Kim olduğunuzu bilmesem de beni anlayacağınızı bilmek de güzel.

Sevgiler,
Sevgi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s