Ali – Gün 27&28

Merhaba Sangha,

Çok başında hissediyorum kendimi. Yoga yapmaya başlamanın çok başında, farkına varmanın çok başında…hayatın çok başında. Bir yandan da bir o kadar yol katetmiş, yorulmuş, sıkılmış hissediyorum. Her şeyi biliyormuşum gibi bir his kaplıyor zihnimi; olmuş olan, olmakta olan ve olacak olan. Her şeyin üzerinde gören bir göz gibi, aklın soğuk ışığında, denklemlerle açıklayamasam da eşitliğin keskin iki yakasına öylesine bağlı, sezgileri hiçe sayan bayağı bir rasyonelliğe tutsak, salmaktan ölesiye korkan aklın zincirlerini, dengeyi bulma çabası adı altında alışagelmişin, güvenli olanın gölgesine sığınmaya muhtaç.

Sonra bir tebessüm yayılıyor suratıma, alaycı bir gülümseme, “Sen kendini ne sanıyorsun?” diyor. Ne sanıyorsam kendimi açıklamaya çalışıyorum, sebepler sonuçlar havada uçuşuyor. Bu kadar ciddiye almak niye kendimi? Ben de insanım işte kendi yolunda yürüyen, tökezleyip düşen, kimi zaman kalkıp koşan kimi zaman boşverip yatan; kimi zaman yolu başkalarıyla kesişen, öğrenen, öğreten, yanılan, bilen, kazanan, kaybeden.

Sonra başımı kaldırıp hala orada mı diye aya bakıyorum. Dolunaydaki ihtişamı hala aklımda, başımla küçük bir selam veriyorum o incecik kalmış çizgiye. Bir döngü bu da biliyorum. Hiç bitmeyecek seziyorum. Onunla yükselip, onunla düşmek istiyorum; ta ki tekrar yükselip tekrar düşene kadar.

Ayla birlikte yükselmek ve düşmek… her günün bir diğerinden farklı olacağını kabullenmek… kendi hallerime saygıyla…

Sangha’ma selam olsun,

Sanghasızlık başa bela,

Sangha’dan biri benim sevdiceğim.

moon.jpg

Yeni döngüde görüşmek üzere :*

Ali – Gün 27&28” üzerine bir yorum

  1. takethefakecake dedi ki:

    Bu “her seyi biliyorum, evet artik biliyorum bence ben” durumuna tutuluyorum ben de. Kendimi cok ahmak buluyorum. Sonra zaten hic de ogrenememis oldugumu gosteriyor zaman bana. Boyle agzima firinci kuregiyle vuruyor bildigin. Sen tam cevaplari buldum saniyorsun, hayat sorulari degistiriyor. Olsun. Negzel bir sey. Yasasin yeniayimiz🌙🌟✨

    Liked by 3 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s