Duygu II: Bir Pazar Sabahı

Bahçedeki ağaçların arasından yatak odama süzülen bir ışık huzmesi ile güne gözlerimi açtım. Kalkıp kahve koydum, tüm evi mis gibi bir kahve kokusu kapladı. Bu şekilde güne başlamayı çok isterdim sevgili sangha, ama ne yazık ki böyle olmadı. Bunun yerine Bitter’in ısrarla benden mama istemesi, benim çalar saati erteler gibi onun miyavlamalarını sabah uykumun arasında sürekli ertelemem ve sonuç olarak kalkıp zafer bayrağını kendisine teslim ederek uyandığım bir sabah oldu. Yine bir kediyle inatlaşmış ve yenik düşmüştüm.

Yeni aydan mıdır, regl hallerinden midir, bir gün önce evime gelen dostlarla içtiğim biradan mıdır, feci bir iç sıkıntısı ile uyandım. Çok eskiden, ruh halimi sürekli olumlu yönde değiştirmek için çok çaba harcardım. Hep mutlu olmalıyız, iyi hissetmeliyiz, bir gün kötü uyanıyorsak ya da mutsuzsak bu büyük bir problemmiş gibi. Her gün böyle olsak, elbet bu, bakılması gereken bir konu olurdu. Ama arada bir olması, çok insani bir durum sanıyorum. Bir de o ruh halini değiştirmeye çalışmak çok büyük bir enerji israfı. Değiştirmeye çalıştıkça daha da fena yerleşiyor sanki. Yine inatlaşırsam yine kaybedeceğimi hissediyorum. Bırakıyorum yine bayrağı, teslim oluyorum.

Artık böyle zamanlarda kendi kendime ‘yarın yeni bir gün’ diyorum. Ve hiçbir his, ertesi güne sarkmıyor. Sabah gözünü açtığında bir gün öncekinin aynısı hiç olmuyor. Hepsi kendine has, kendine özgü.

Yarın yeni döngümüz başlayacak. 28 gün yogaya niyet edip bu kervana katılmak isteyenler olursa buyursun, gelsin. Bir toplulukla bir şeye niyet etmenin hissi çok güzel. Yazmasanız bile gönüller bir olur.

Bu da bugünün şarkısı;

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s