Sevgi-Gün 14: Düşümü arıyorum gördünüz mü?

Düşün düşün nerde düşüm?

Düşündüm düşündüm bulamadım.

Kaçıyor muyum içimdeki düşümden. İçimdekine baktım baktım da göremedim.

Yazmak istiyorum, konuşmak anlatmak istiyorum. Ben gördüm anladım paylaşmak istiyorum, sonra kayboluyor. Kaçırıyorum. O an yanlış yapmışım demek, kaçırıyorum anı, içimdeki o kuvvetli heyecandan korkup. Yaratıcılığım üretmek için yanıp tutuşuyor ve ben deli gibi korkuyorum ondan. Halbuki o benim düşümü de yaratacak.

Niye kaçıyorum topuk topuk diye soruyorum kendime, bunu da beceremedin olmasın diyecek olmam mı beni korkutan, yoksa ne kadar zor olabilir ki sevdiğin şeylerle uğraşmak, cidden yani neden zor olsun?! Bir çok neden sayabilirim belki neden olarak ama ne önemi olabilir tüm bu nedenlerin?! Benim hayatım benim kararım kime ne? Benim başarım ya da başarısızlığım, sana ne?! Bu nedenleri anlatsam da bana ne ayrıca!

Yetersizlik hissim beni durduran evet bunu görüyorum. Beni ben olmaktan alıkoyan düşmanım, ben ne anlarım ki bu işlerden diyen iç sesim. Ki burdan da görüyoruz o sesin bir şeyden anladığı yok. Kim alıkoyabilir ki beni sevdiğim şeyleri yapmaktan? Iyi yazarım, kötü yazarım kime ne? Yazmayı seviyorsam eğer, kim ne derse desin aşk için önce hoş, sonra boş gelir. Hadi oradan, kim ne derse desin, aşk hoş; gerisi boş ve haydi yeşil kırlara koş.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s