Aylin- Hayat bir kutu çikolata gibidir. İçinde ne olduğunu bilemezsin!

Mavi derinliklerde gözlerim su kabarcıklarının ışıltısı karşısında büyüleniyor. Kulaçlarımı ileriye doğru atarken ellerimden dökülen ışıltılı pırıltıların içinden bir yunus gibi süzülüyorum. Yavru yunus Rüzgar yanımda, suyun altından muzip gülümsemesiyle bana bakıyor. Mavinin içinde bir nefes alıyorum yavru yunus beni derinliklere itiyor sonra ben onu batırıyorum, kısa bir nefes alıyorum bu sefer suyun gizeminde tekrar kendimi buluyorum. Bu ikimizin arasındaki bitmek bilmeyen bir oyun. Anne oğul oyun oynamayı severiz. Aynı ritimle suda dans ediyoruz, çabasız suya teslim oluyoruz. Küçükken yavru yunus ayak bileklerimden tutardı ve ben onu derin sularda gezintiye çıkarırdım, şimdi ben onun ayak bileklerini tutuyorum, o beni yüzdürüyor. İnsan yavrusunun büyüdüğüne tanıklık ederken unuttuklarını-bizi biz yapan şeyleri- tekrar anımsıyor. Suyun altında gördüğümüz herşeyi heyecanla birbirimize gösteriyoruz. “Aşağıda kocaman yengeç var, kestanelere bak, hamsi sürüsüne bak, Nemo’daki mavi balığı gördüm.” “Rüzgar bak kıyıdaki ev tam hayallerimdeki gibi!”

Forrest Gump filminin başında Forrest’a annesi “Hayat bir kutu çikolata gibidir. İçinde ne olduğunu bilemezsin…” der. Gerçekten de öyle değil mi canım Sangha?

Üçüncü döngüde niyetlerim, yavru yunusla doyasıya bir yaz geçirmek, yogamı yapmış olmak için değil daha çok bütün kalbimle yapabilmek, yazılarımı daha çok paylaşabilmek ve ilk öykümü tamamlamak.

Alexandroupoli’den sevgiler

IMG_8293.JPG

 

Aylin- Hayat bir kutu çikolata gibidir. İçinde ne olduğunu bilemezsin!” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s