Fatoş: Fazlası zarar

Bu akşam sanghadan Burçin ile buluştuk. Yoga arkadaşları birbirinin derdinden ne de iyi anlıyor. Kahveciye oturduk. Aşırı sıcak hava dolayısıyla bir buzlu limonataya hepimizden izin var. Ali’nin yeni ay  niyeti dahilinde 18.00’de biten yeme süresi konusunda herkes destekçi, Ali’nin azmine hayranım. Eski alışkanlıklar yokluyor tabii arada, “Şurada nefis bir dondurmacı var, sakızlısı efsane, oraya gidelim mi?” Sonra cevap geliyor “Ama dondurma iç ateşimize zarar?”. Eee o zaman olsun, hayat sakızlı dondurma olmadan da devam edebilir değil mi? Şimdiye kadar fazlaca yemişizdir zaten. Akşam serinliği güzel, çimler serin, yoga ve hayat sohbetlerinin tadına doyum olmuyor. Onların tadını çıkaralım.

Bugün Burçin’le dışarı doğru dönmeyi pek seven dirseklerimizi konuştuk. Bizim dirsekler fazla esnek olduğu için arada onları içeri doğru hizalamak gerekiyormuş. Eğer hizalamazsak kıkırdağa zarar veriyormuş. Yarın sabah dirseklerime dikkat edeceğim. Bunu derste de konuşmuştuk ama ben unutmuşum. Ne zamandır hiç onlara dikkat etmiyordum açıkcası. Şimdi merak ediyorum dışa dönecekler mi yarın sabah yoga çalışırken acaba?

Yaratıcı çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor ama tek sorun şu: hızım salyangoz hızı. Yaptıkça açılacak diye ümit ediyorum. Beni en çok ketleyen şey yaptığım çalışmanın mükemmel olduğuna emin olana kadar irdelemem, tahta işleyen zanaatkarlar gibi içini dışını fazla fazla oymaya devam etmem. Hatta bazen o kadar çok oyuyorum ki, bozuyorum yaptığımı, onca emek oyulmaktan anlamsız bir biçim alıyor. Bu çok yorucu bir tutum. Bazen de olduğu gibisiyle yetinmek gerekiyor değil mi ama? Ama yoo, Fatma Shadow* Pınarbaşı fazladan oymayı sever. Bu da benim alt kimliğimmiş meğersem. Üst taraflarda oymayı pek sevmeyen bir kimliğim varsa bir el atsın yahu.

(Nickname credits go to Burçe 😉 )

Fatoş: Fazlası zarar” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s