yağmur – ben nerdeyim

Kazdağlarının eteklerinden yeniden İstanbul’a giriş yaptım. Artık her gelişimde daha bir zor oluyor. Bir yandan da “burda yaşamak istemiyorum”ların sebep olacağı kaçışlardan ziyade, “buradan gitmeye hazır mıyım?” sorusuyla yeni kapılar aralamaya başlıyorum.

Şehre geldiğimden beri 1 haftalık aylaklıktan eser kalmadı 2 gün içinde. Kaç gündür yazmayışımdan da belli. Bu sabah niyetlerimi kendime hatırlatarak önce klavye başına geçtim, buraya ötelediğim satırları yazabilmek için.

Şehirden uzun kaçışlarım, hatta 2 senelik bir yerleşme sürecim bile oldu dağ köyüne. Şimdi gördüğüm ise yerleşmeye dair ihtiyaçlarımın belirmesi ve bu sebeple hep “misafir” olduğum odalarda-evlerde kalamam. En uzun süreli ilişkim bile 2 sene, bağlanmaktan korktuğum anlar ve motivasyonu kaybettiğim hallerle birlikte büyük bir özgürlük düşkünlüğü esas bu aralar kendimde bulduğum.

Bu baharda zihnimden geçen niyet; İstanbul’da yuvam gibi olan Nefess Yoga’da derslere-seanslara devam etmekti. Süreç içinde çokça gezmeye, yollara çıkmaya başladım ve baktım ki aslında ben geçici ve göçebe hali seviyorum. Beni bağlayan şeylere kendi özgür irademle müdahele edebilmek beni rahatlatıyor.

İşte şimdi de tam bu noktada ev-oda-eşyalar-aidiyet derken kendimi yine sırt çantasıyla yaşar buldum. Çantayı doldur boşalt, her şehre geldiğimde dersleri, öğrencileri özlemiş olmanın verdiği heyecanlı bir hal ile günler birbirini kovalayan günlerin ardından hoop yine çanta sırta.

Ben nerdeyim, nereye yürümek istiyorum ve hazır mıyım biraz daha bırakmaya ona bakıyorum 3 gündür. Bir önceki yazıda da bahsettiğim kendimde bulduğum kabuklardan birini daha açmaya başladım bugünlerde. Niyet koyduğunda çaba göstermek ve gönlünü koymak kadar teslim olmak ve gelen davetleri, mesajları kabul etmek kapıların açılmasını, olayların akıvermesini sağlıyormuş. O zaman bilinmezlikler ülkesinde masalsı bir yürüyüşe doğru adımlar atıladursun.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s