Sevgi-sevgi

Sevgi’li sangha,

Bu sanghada bir Sevgi var, o da benim; başka Sevgi de vardır belki bilmiyorum ama şunu da iyi bilirim: sevgisiz olmaz.

Sabah rutinlerinin ne kadar önemli olduğunu biliyorum, çok da iyi öğrenerek bunları paylaşmaya çalıştım burada ama ruhum çok serseri be sangha. Rutin mutin kalmadı :))

Epey dayandım ama sonra bir şeylere katlanmak olmasın yaşamak dedim. Bazı şeylere çok tutunduğumu ve bir türlü bırakamadığımı biliyorum ama bırakmaya çalıştığımda da acaip şefkatsizim. O da daha saçma geliyor kendime bu kadar sert ve sevgisiz olmak.

Sabahları yoga yapmak bence benim en temel ihtiyaçlarımdan biri. Hareket etmezsem uyuşuyorum, mallaşıyorum. Ama bunu zorunluluk gibi yapınca çok zor oluyor. Şimdi kendimi kendi halime bıraktım biraz, inanıyorum kendim için doğrusunu bulacağıma. O kararlılığım kaybolmaya başlayınca da buraya yazasım azaldı. Burası kararlı bir şekilde düzen getirmek için hayatıma olan biteni anlattığım bir yer olarak şekillenmiş kafamda. Bu arada her gün yapıyorum yoga, aksatmadım ama bu sabah yapmadım. Dün Kaş’tan geldim yoga tatilimden eve. Sürekli uyukluyorum. Yolculuk yaptığımda zor toparlanıyorum artık. Biraz serbest zamanı hak ettim bu tatil sonrasında, çok yoğun bir programdı çünkü.

Ne güzel ismim var dimi sangha, ne kadar bir araya getiriyor her şeyi. Sevgi olmak da zor zanaat, sadece ismime layık olmak belki sürecek bir ömür 🙂 Bana bu ismi verenlere sevgiler 🙂 Yeni konum sevgiyle yapmak, önce Sevgi’yi anlamak.. Sevgiyi hayatıma geçirmek, her an Sevgi olmak çok zor olacaktır ama çok şey öğretecektir eminim. Kendime giden yola kendimle giriyorum, yol bunu getirdi koydu önüme, Sevgi al bu malzemeyi yoğur sevgiyle.. Sizinle paylaşmak isterim sangha; ben de günsüz katılacağım 🙂

Sevgiler sangha,

Sevgi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s