yağmur – kucaklama

Kucaklanmış bir hisle kalktım Savasanadan. Uzun bir doğaçlama atölyesi sonrasında bugün pratik yapmanın, etrafımdaki insanların varlığı, karşıma çıkan şeylere direnç göstermedeni uyumla yolumda adım atmanın ve bütün bunların kucaklamasıydı.

Kendime dair örüntülerin farkına vararak kendimi de kucaklamak hissi bu.

Birkaç gün önce yapmak istediklerim, giderek değişen hayatım, bağlı olduğum rutinler ve rituellerin yanında bütün bunların da geçiciliğinde çokça şey olmakta.

Kendimi sürekli bir yere gitme arzusunda bulup da bağlanma ve gidememe halinde bulmak, sahiplenmek ve yerleşmek konusunda hep tereddütlerde kalmak sebebiyle yorgun hissettiğim anlar var. Bir süredir çözemediğim sıkışma halini adım adım çözmekteyim. Bundan yaklaşık 2 sene önce yeniden yer değiştirme ihtiyacıyla, bana kucak açan 3 dostun yanında yaşamaya başladım. Şimdi ise biraz daha göçebe hal geldi ve artık başka bir çatı ve formatta daha da küçülmek vakti.

Bırakmak ve hafiflemekle ilgili ufak tefek adımlar atıverirken, kendi yolumu çizmek halinde konfor alanından biraz daha çıkmaya başlıyorum.

Haftasonu boyunca Çıplak Ayaklar‘da katıldığım bir atölye de bu sürecin bir parçası oldu ve şimdi o kucaklanma hissiyle geçen zamana bir kez daha bakıp gülümsüyorum.

Bundan 3 sene önce Marmariç’ten çıkıp yeniden İstanbul’a geldiğimde kayıp hissediyordum. İçimde bulduğum ve karşıma çıkanlar ile bedenle çalışmaya dair bir yol uzanmaya başladı. Onu takip ederken rastlaşmalar, yeni hayatlarla kesişmeler beni şu an olduğum ve rahat hissettiğim alanlara getirdi. Beni burda tutan ne var ki diye baktığımda bulduğum cevaplar mekanlar değil hep insanlar. Evim saydığım Nefess Yoga belki de en uzun süredir bağlı ve güvende hissettiğim yer.

Bir yerde 2 seneden uzun süre sabit olamıyorum, bunun farkındayım ve belki de şimdilik yerleşme hayalleri daha çok sırt çantasında kalabilir. Her yer değiştirişimde biraz daha az biriktirmişlikle devam ediyorum, bu hali seviyorum. Gidip gelip dolaşıp biriktirmek ve o yol üzerinde dağıtmak istiyorum.  Hasadı paylaşmadan edemiyorken ancak yolda olmak paklar beni.

Şimdilik böyle.

“Sometimes doing something leads to nothing.”

Francis Alÿs-

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s