Ali – Kesitler, Dönüş ve Kapanış

3 bacaklı siyah bir köpek. 13 yaşında. Kalbi büyümüş, ciğerleri hasta, öksürüyor. Burnuna yemek dayasanız tiksintiyle koklayıp, kafasını çeviriyor. Sevilmek istiyor. Belki de yaklaştığı sonun farkında, kafasını sevgiyle avuçlayacak bir el için, içli içli bakıyor….

Az ileride deniz masmavi, havalı California gençleri gibi durgun denizin üstünde güneş ışıkları sörf yapıyor. Gölgede bile ziyaret ediyor; sıcağın parmağı alkol karışan damarların üzerinde gezinip tahrik ediyor.

Özlem dolu, beklenti değil ama bekleyiş dolu gözler yazıları arıyor. Neredesiniz? Neredeyim? Böyle olacağını bilsek, yine de saymayalım der miydik? Dolunaya doğru yükseliyor Sangham. Her yeni yükseliş gibi, ama bir de terk edilmişlik hissinin derin yalnızlığıyla bir düşüş bekliyor bizi – düşeceğiz desen, birlikte yapacağımız için katılacağım sana.

Ben artık başka bir gözle görüyorum seni. Bulutlar kapatamıyor üstünü. Işığın yüzüme vuruyor. Yokluğun içimde koca bir boşluk hissi. Aşık mı oluyorum sana? Yoksa yalnızca bir alışkanlık mısın benim için? Yeni yeni üzerimdeki etkilerini anlıyorum diye mi diyorum bunları? Yoksa zaten hep sevgili miydik biz? 
Seninle birlikte yükselmek ve düşmek… her günün bir diğerinden farklı olacağını kabullenmek… kendi hallerime saygıyla…
Sangha’ma selam olsun,
Sanghasızlık başa bela,
Sangha’dan biri benim sevdiceğim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s